رییس مرکز سلامت محیط کار وزارت بهداشت از فعالیت بیش از2 هزار کارشناس و مهندس بهداشت حرفه‌ای در سراسر کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج، خسرو صادق نیت در همایش ایمنی و سلامت محیط کار  با بیان اینکه  افزایش بازرسان، تامین نیروها با وسایل پیشرفته و تامین خودروی موردنیاز برای حضور در محیط‌های کاری  از جمله اقدامات وزارت بهداشت است که آن را دنبال می کند، در واقع در تلاشیم تا سامانه‌های پیشرفته‌ برای بازرسی‌ها ایجاد و تقویت  شود.

وی در ادامه با بیان اینکه قرار است بازرسی‌ها به صورت اتوماسیونی انجام شود، گفت: در حال حاضر  بیش از 300 شرکت خصوصی جدا از نظارت بخش دولتی، نسبت به اندازه‌گیری مواجهات شغلی کارگران اقدام می‌کنند.

به گفته رییس مرکز سلامت محیط کار وزارت بهداشت، نیروهای بهداشت حرفه‌ای وزارت بهداشت وظیفه بهبود شرایط محیط کاری از نظر وجود عوامل آسیب‌رسان را برعهده دارند.

صادق نیت با بیان اینکه کارفرما باید سنجش‌های لازم را توسط کارشناسان انجام دهد، گفت: در واقع وزارتخانه این سنجش‌ها را مورد بازنگری قرار می‌دهد و در صورت مشاهد اینکه آسیب‌رسان بیش از حد استاندارد باشد، به کارفرما تذکر  می دهد.

وی در ادامه با بیان اینکه وزارت کار اعلام کرده است که حوادث کار طی سه سال گذشته رو به کاهش بوده است، گفت: بیش از 2 هزار کارشناس و مهندس بهداشت حرفه‌ای و 200 متخصص طب کار در سراسر کشور در حال فعالیت هستند. هزار پزشک در حوزه  طب کار مجوز فعالیت دارند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج