مسئول برنامه سلامت نوروزی وزارت بهداشت، از انجام بیش از یک میلیون مورد بازرسی بهداشتی و کشف و معدوم سازی ۱.۵ میلیون کیلوگرم مواد غذایی فاسد و غیر بهداشتی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، سیدرضا غلامی گفت: تیم های بهداشتی تعداد 734 هزار و 170 مورد بازرسی بهداشت محیطی از مراکز تهیه و توزیع و عرضه مواد غذایی حساس با اولویت کنترل بهداشت فردی و بهداشت مواد غذایی انجام داده اند.

وی افزود: بیش از 189 هزار مورد بازرسی بهداشت محیطی از اماکن عمومی حساس با اولویت بهداشت فردی و تجهیزات از جمله آرایشگاه ها ، هتل ها و مراکز اقامتی صورت گرفته و تعداد 23 هزار و 667 مورد نیز بازرسی بهداشت محیطی از اماکن بین راهی با اولویت کنترل بهداشت فردی و بهداشت مواد غذایی انجام شده است.

غلامی تعداد بازرسی بهداشت محیطی از سامانه های آبرسانی را حدود 41 هزار مورد عنوان کرد و افزود: بازرسی بهداشت محیطی با اولویت کنترل دخانیات از مراکز عرضه قلیان نیز 12 هزار و 779 مورد بوده است.

به گفته مسئول برنامه سلامت نوروزی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، تا کنون یک میلیون و 434 هزار و 666 کیلو گرم مواد غذایی فاسد و غیر بهداشتی کشف و معدوم شده و 3 هزار و 567 مرکز و مکان متخلف تعطیل شده است.

غلامی در ادامه تعداد کلر سنجی از آب آشامیدنی را 562 هزار و 599 مورد عنوان کرد و گفت: نمونه برداری میکروبی آب 58 هزار و 252 مورد و نمونه برداری مواد غذایی31 هزار و 450 مورد بوده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج