مدیرکل نظارت بر دارو و موادمخدر سازمان غذا و دارو، با تاکید بر اینکه افزایش قیمت دارو نداشته ایم، گفت: کوچکترین تغییر قیمت برای عموم در سامانه قابل استعلام است.

به گزارش خبرگزاری موج، اکبر عبدالهی اصل با تاکید براینکه در داروهای وارداتی افزایش قیمت نداشته ایم، اظهار داشت: اگر داروخانه ای در قبال ارائه دارو وجهی بیشتر از قیمت مصوب از مراجعه کنندگان دریافت نماید تخلف محسوب شده و حتما برخورد می شود.

وی افزود: داروخانه ها موظف هستند همان طوری که در هنگام افزایش قیمت دارو، ارائه  آن را  با قیمت جدید اعمال می کنند؛ در زمان کاهش هزینه نیز باید قیمت جدید را ملاک اخذ وجه قرار دهند

عبدالهی اصل به عدم مطابقت وجه دریافتی توسط داروخانه ها و قیمت درج شده روی دارو نیز اشاره کرد و گفت: در مورد داروهای OTC یا بدون نسخه، هیچ مغایرتی بین مبلغ دریافتی از مصرف کننده و قیمت روی بسته بندی دارو پذیرفتنی نیست.

وی در مورد قیمت دارهای نسخه دار نیز خاطرنشان کرد: برای این قبیل داروها سامانه ای ایجاد شده است که آخرین قیمت داروها برآن مندرج است و به محض کوچکترین تغییری اعم از افزایش یا کاهش قیمت برای عموم قابل مشاهده و استعلام است.

عبدالهی در پایان از مردم خواست تخلفات را به ۱۴۹۰ گزارش دهند تا در اسرع وقت مورد بررسی قرار گیرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج