رییس سازمان امداد و نجات عملیات از وقوع برف و کولاک در 22 استان خبر داد و گفت: ١٠٢ محور برف‌گیر امدادرسانی شده و در حال امدادرسانی است، در واقع ۲هزار و ۷۳ تن نیز اسکان اضطراری یافتند.

مرتضی سلیمی  در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج به وقوع برف و کولاک در 22 استان اشاره کرد و گفت: استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، چهارمحال، تهران، خراسان شمالی، زنجان، قزوین، سمنان، فارس، کرمان، کردستان، کرمانشاه، گیلان، گلستان، مازندران، مرکزی، لرستان، همدان، قم، یزد و اصفهان تحت تاثیر برف و کولاک قرار داشتند.

وی با بیان اینکه ١٠٢ محور برف‌گیر امدادرسانی شده و در حال امدادرسانی است، افزود: همچنین ۱۲هزار و ۴۰۰ تن امدادرسانی شدند و ۲هزار و ۷۳ تن نیز اسکان اضطراری یافتند. یک هزار خودرو نیز از برف رهاسازی شد.

سلیمی با اشاره به فعالیت ٢١٠ تیم عملیاتی شامل ٧٢٥ نفر در عملیات برف و کولاک، ادامه داد: طی این مدت ۲۰۰۰ تخته پتو، ٢٠٠ بسته غذایی، ٦٠٠ بطری آب معدنی، ١٠٠٠ قوطی کنسروجات، ٢٠٠ کیلوگرم خرما، ١٢٠٠ قرص نان و ۶۰۰۰ بسته بیسکوییت میان متاثران برف و کولاک توزیع شده است.

رییس سازمان امداد و نجات تاکید کرد: امدادرسانی در ١٨ استان آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، چهارمحال، تهران، خراسان شمالی، زنجان، قزوین، سمنان، کرمانشاه، کردستان، گلستان، مازندران، مرکزی، لرستان، همدان، قم و اصفهان ادامه دارد.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج