رئیس اداره ملزومات دارویی سازمان غذا و دارو، گفت: عفونت های بیمارستانی شایع ترین علت مرگ و میر در دنیا است و به همین دلیل نیاز به توجه بیشتری درباره آن احساس می شود.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از سازمان غذا و دارو، زهرا شریفیان افزود: عفونت‌های بیمارستانی از جمله معضلات شایع در دنیا است و همواره تاکید ما بر آن بوده که اگر بتوان به مقداری بسیار اندک نیز در کنترل عفونت ها نقش ایفا کرد، بسیار ارزشمند است.

وی خاطرنشان کرد: سالانه مرگ های زیادی در دنیا بر اثر عفونت های بیمارستانی اتفاق می افتد که در بسیاری موارد حتی علت این مرگ ها ناشناخته می ماند و ممکن است به موارد دیگری نسبت داده شود.

رئیس اداره ملزومات دارویی سازمان غذا و دارو ادامه داد: علاوه بر مرگ و میرها ی ناشی از عفونت های بیمارستانی، مشکل دیگری نیز در عدم کنترل عفونت بیمارستانی وجود دارد و آن ارزبری بالای این معضل است به این معنا که بروز عفونت بیمارستانی، منجر به مصرف آنتی بیوتیک بالا - بجا یا نابجا، می شود که خود عوارض جانبی دیگری را به وجود می آورد که به صورت سلسله وار، کاهش سلامت جامعه و همچنین افزایش ارزبری را به دنبال خواهد داشت.

شریفیان تاکید کرد: لازم است که در حوزه عفونت های بیمارستانی، نظارت ها با جدیت بیشتری پیگیری شود.