همسر ترامپ، نامزد پیشروی جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا به سرقت بخش‌هایی از گفته‌های میشل اوباما، بانوی اول آمریکا متهم شده است.

به گزارش خبرگزاری موج، به نوشته روزنامه دیلی میل، میشل اوباما، همسر باراک اوباما، ریس جمهوری آمریکا در سخنرانی ۲۰۰۸ دنور خود گفته بود: من و باراک با ارزش‌های یکسانی بزرگ شده‌ایم. برای آنچه که در زندگی می‌خواهیم، سخت تلاش می‌کنیم. گفته‌های شما ضمانت شماست. آنچه را که می‌خواهید انجامش دهید، انجام می‌دهید. اینکه چگونه با دیگران رفتار می‌کنید نشان دهنده شخصیت شماست. حتی اگر آنها را نمی‌شناسید و اگر با آنها موافق نیستید.

ملانیا ترامپ، همسر دونالد ترامپ در بخشی از سخنرانی خود در گردهمایی جمهوری‌خواهان در کلیولند واژه به واژه از حرف‌های میشل اوباما در سخنرانی سال ۲۰۰۸ استفاده کرد و در این سخنرانی گفت: ‌ ما باید این درس‌ها را به نسل‌های آینده منتقل کنیم. چون می‌خواهیم فرزندانمان در آمریکا بدانند که تنها می‌توانند با تقویت رویاها و آرزوهایشان به آنها برسند.

پس از مطرح شدن این مساله، کمپین ترامپ در بیانیه‌ای اعلام کرد که این یک سرقت از سخنرانی‌های میشل اوباما نیست.

جیسون میلر، مشاور ارشد در امور روابط عمومی کمپین ترامپ گفت: تیم نویسندگی متن‌های سخنرانی ملانیا ترامپ درباره انگیزه‌های زندگی و در برخی از موارد تفکرات او را نوشته‌اند. تجربه مهاجرت ملانیا از اسلوونی و عشقش به آمریکا در این سخنرانی آمده است. این نوعی موفقیت است. البته این سخنرانی زیبا بود.

ملانیا ترامپ در مصاحبه‌ای که اوایل امروز(سه شنبه) با ان. بی. سی داشت، گفت: ‌ من خودم این سخنرانی را نوشتم. کمک کمی برای آن گرفتم و تنها یکبار از رویش خواندم.

ملانیا ترامپ که متولد اسلوونی است، در سخنرانی خود که بر ارزش‌های خانواده و جامعه‌ای فراگیر تاکید داشت، از همسرش به عنوان فردی " مهربان " نام برد که برای کشورش مبارزه خواهد کرد. این اولین سخنرانی ملانیا ترامپ در جریان تبلیغات انتخاباتی همسرش است. او در سخنرانی خود تلاش کرد از همسرش تصویر مردی قاطع و در عین حال مهربان و وحدت‌بخش ارائه کند. ملانیا ترامپ تاکنون حضور چندانی در رویدادهای تبلیغاتی همسرش نداشته اما فرزندانش حضور چشمگیری داشته‌اند