طومار آنلاینی که در وبگاه رسمی ریاست جمهوری آمریکا برای تحویل «فتح‌الله گولن» به ترکیه ایجاد شده، به ۷۲هزار امضا دست یافته است.

به گزارش خبرگزاری موج، گروهی از مردم آمریکا در وبگاه رسمی کاخ سفید با راه اندازی طومار آنلاینی از آمریکایی‌هایی که تمایل دارند «فتح‌الله گولن» رهبر اپوزوسیون ترکیه به این کشور استرداد شده و ایالات متحده دیگر مأمن او نباشد، می‌خواهد آن را امضا کنند.

در این طومار تاکید شده که گولن رهبر یک سازمان تروریستی است و آمریکا باید برای تحویل او با دولت منتخب ترکیه بعنوان یک متحد، همکاری کند.

این طومار با هدف جمع‌آوری ۱۰۰ هزار امضا برای دریافت واکنش مناسب از سوی کاخ سفید طراحی شده که تا کنون از سوی ۷۲ هزار و صد نفر امضا شده است.

در بیانیه نوشته شده برای این طومار آمده است: «در ۱۵ جولای ۲۰۱۶ کودتایی برای سرنگونی دولت منتخب دموکراتیک و قانونی ترکیه انجام شد. از آن زمان مشخص شده است که عاملان کودتا، گروه کوچکی از سربازهای وفادار به گولن و سازمان تروریستی فِتو(FETO) بوده‌اند.»

مقامات ترکیه‌ای مختلف از جمله رییس جمهور و نخست وزیر این کشور در اظهارات خود بارها از آمریکا خواسته‌اند تا گولن را که در تبعید خودخواسته در این کشور به سر می‌برد، دستگیر کرده و به ترکیه استرداد نماید.

«باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا چندی پیش تاکید کرد درخواست تحویل گولن را مطابق با قوانین ایالات متحده بررسی می‌کنند.