دبیرکل حزب دموکراتیک "مصر عربی" اعلام کرد که رئیس سابق ستاد کل ارتش این کشور در انتخابات ریاست جمهوری مصر که قرار است مارس برگزار شود، نامزد خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری رویترز عربی، سامی بلح، دبیرکل حزب دموکراتیک "مصر عربی" با اشاره به مشارکت سامی عنان، رئیس سابق ستاد کل ارتش مصر در انتخابات ریاست جمهوری آتی در مارس گفت: هیات عالی حزب "مصر عربی" و تمامی رهبران حزب تصمیم گرفتند عنان در این انتخابات نامزد شود و این امر را به عنان اطلاع داده‌اند و قطعا هیچ مشکل یا اعتراضی وجود ندارد.

پیش بینی می‌شوند که عبد الفتاح سیسی، رئیس جمهور کنونی مصر نیز برای دور دوم در انتخابات آتی نامزد شود و پیروز انتخابات باشد.

هیات ملی انتخابات مصر روز دوشنبه اعلام کرده بود، انتخابات ریاست جمهوری طی سه روز از ۲۶ تا ۲۸ مارس در داخل کشور برگزار خواهد شد.

هیات مذکور از ۲۰ ژانویه به مدت ۱۰ روز درخواست‌ها برای نامزدی در انتخابات را دریافت می‌کند و لیست نهایی کاندیداها در تاریخ ۲۰ فوریه اعلام خواهد شد.

سخنگوی حزب دموکراتیک "مصر عربی" اعلام کرد، از روز شنبه تماس‌ها با اعضا و رهبران حزب در استان‌های مختلف برای آغاز جمع‌آوری امضاهای مورد نیاز برای کاندیداتوری عنان آغاز شد.

طبق قوانین انتخابات ریاست جمهوری در مصر، کسانی که تمایل به شرکت در انتخابات دارند، باید تایید دستکم ۲۰ نماینده پارلمان یا امضای دستکم ۲۵ هزار شهروند مصری دارای حق رای را در دستکم ۱۵ استان به دست آورند.

رجب هلال حمیده، نماینده پارلمان مصر و از رهبران حزب دموکراتیک "مصر عربی" گفت: کنفرانسی مطبوعاتی در روزهای آتی برای اعلام تمامی جزئیات مربوط به کاندیداتوری عنان برگزار خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج