معاون و قائم مقام وزیر کشور در امورسیاسی گفت: امنیت پایدار در گرو حضور مردم به عنوان سرمایه های اجتماعی در صحنه های اجتماعی و سیاسی حاصل می شود.

به گزارش خبرگزاری موج استان آذربایجان غربی، معاون و قائم مقام وزیر کشور در امورسیاسی در همایش فرمانداران و بخشداران آذربایجان غربی که با حضور استاندار آذربایجان غربی در ارومیه ترتیب یافت، گفت: در خصوص آسیب های اجتماعی مطالعات عمیقی صورت گرفته جمع بندی و در اختیار استانها قرار گرفته است تا مسئولین استانها نسبت به مسائلی که در استان رخ می دهد آگاه شوند.

وی به اتفاقات و رخدادهای اخیر و ناامنی و سردرگمی ها در عراق، سوریه و کشورهای اروپایی و امریکایی اشاره نمود و گفت: خوشبختانه کشور جمهوری اسلامی ایران از امنیت کامل برخوردار بوده و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

معاون و قائم مقام وزیر کشور در امورسیاسی ادامه داد: بعد دیگری از امنیت در سایه حضور مردم در صحنه بخصوص انتخابات حاصل می شود چرا که مردم به عنوان سرمایه اجتماعی با حضور خود می توانند امنیت پایدار را حفظ و ایجاد نمایند.

مقیمی ادامه داد: با گذشت بیش از سه سال از کار دولت تدبیر و امید هر روز انتقادات و نقدهایی بر علیه عملکرد دولت صورت می گیرد که این نقدها وقتی به دور از انصاف باشد مطلوب نیست و تخریب محسوب می شود و این وظیفه ما است که با روشنگری و اطلاع رسانی به موقع مردم را در جریان اقدامات و عملکرد دولت قرار دهیم.

معاون سیاسی وزیر کشور به مذاکرات و برجام اشاره نمود و گفت: افرادی که به الفبای سیاسی آشنایی دارند می دانند که تیم مذاکره کننده به درستی به وظیفه خود عمل نمودند و در بحثبرجام و سیاست های خارجی ادعایی که دولت کرده بود در مرحله اجرا با قاطعیت عمل نمودند و برجام به نتیجه رسید لذا باید از شرایطی که فراهم شده حداکثر استفاده را نمود.

مقیمی ادامه داد: پس از این مذاکرات شاهد هستیم استانهایی که به خوبی ورود کردند توانستند موفق عمل کنند بطوریکه سرمایه گذاریهایی که در این مدت در این استانها صورت گرفت به اندازه سرمایه گذاریها بعد از انقلاب است.

وی اضافه کرد: برجام شرایطی را برای ما تغییر داد که اگر بتوانیم درست از آن استفاده کنیم منافع زیادی را نصیب کشور می کند دولت تلاش می کند تا برجام را به جایی برساند که وضعیت و شرایط اقتصادی مساعدی فراهم شود.

معاون و قائم مقام وزیر کشور در امورسیاسی خاطر نشان کرد: در حال حاضر وظیفه فرمانداران و بخشداران سنگین است چرا که اگر در مدت باقیمانده از دولت اعتبارات به درستی هزینه شود تحولی در اقتصاد کشور رخ خواهد داد.

وی انجام درست برنامه ها و اطلاع رسانی و روشنگری مردم از اقدامات و عملکرد دولت را دو وظیفه عمده دولتمردان ذکر کرد و اظهار داشت: اگر تنها بخشی از کارهایی که در دولت انجام می شود به مردم اطلاع رسانی شود اعتماد مردم جلب شده و فاصله دولت و مردم کمتر می شود.