فرماندار شهرستان تکاب گفت: تفکیک حوزه انتخابیه شهرستان های شاهین دژ و تکاب از میاندوآب موجب افزایش شتاب توسعه و رشد و آبادانی این شهرها خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج استان آذربایجان غربی، ایرج ثقفی با اشاره به تصویب طرح تفکیک حوزه انتخابیه میاندوآب، شاهین دژ و تکاب و تبدیل آن به دو حوزه جداگانه افزود: با تفکیک این حوزه انتخابیه و اختصاص یک نماینده به مردم شهرستان های تکاب و شاهیندژ در مجلس شورای اسلامی، اقدامات عمرانی در منطقه به سرعت و با جدیت پیگیری شده و فرآیند حل مشکلات مردم منطقه تسهیل و تسریع خواهد شد.

وی بیان کرد: تفکیک حوزه انتخابیه میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در اختصاص و تقسیم بندی اعتبارات و امکانات بسیار موثر خواهد بود.

وی با تبریک تصویب این طرح در صحن علنی مجلس به مردم شهرستان های میاندوآب، شاهین دژ و تکاب اظهار کرد: مردم این شهرستان ها پس از سالها به آرزوی دیرینه خود دست یافتند و این خدمتی از دولت تدبیر و امید است که در تعامل با نمایندگان مجلس ارائه شد.

وی ادامه داد: تصویب تفکیک حوزه انتخابیه تکاب و شاهین دژ اتفاق میمون و مبارکی بود که پس از انتخاب یک نماینده از بطن مردم تکاب در انتخابات مجلس دهم موجب استمرار امید در میان مردم شد.

فرماندار تکاب با تقدیر از وزارت کشور در دفاع و حمایت از طرح تفکیک حوزه انتخابیه و پیگیری های استاندار آذربایجان غربی و تلاش هاشمی و محبی نیا دو نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس دهم، تعامل و همراهی مستمر فرمانداران این سه شهرستان با نمایندگان مجلس در تحقق این امر را مثبت ارزیابی کرد و گفت: تصویب طرح تفکیک این حوزه انتخابیه حاصل تلاش های مجدانه نمایندگان منطقه، فرمانداران شهرستانها و تلاش های دولت تدبیر و امید است.

وی افزود: دولت یازدهم از زمان استقرار همواره بر تفکیک حوزه انتخابیه میاندوآب، شاهین دژ و تکاب تاکید کرده که این امر با پیگیری های فرمانداران و تلاش های نمایندگان منطقه در مجلس شورای اسلامی و تعامل آنها با وزارت کشور، پس از سالها محقق شد.

وی اظهار کرد: بسیار مایه خوشحالی است که انتخاب نماینده بومی برای تکاب و تفکیک حوزه انتخابیه در دوره دولت تدبیر و امید اتفاق افتاد.

ثقفی گفت: موفقیت ها و اتفاق های میمون و مبارکی که پی در پی و سلسله وار برای مردم شاهین دژ و تکاب اتفاق می افتد، نشانه ای از تداوم امید در منطقه بوده و کمک شایانی به تحقق برنامه های دولت در منطقه خواهد کرد.

وی ابراز امیدواری کرد که با تلاش های نمایندگان مردم در مجلس و پیگیری های فرمانداران این شهرستانها و همراهی و تعامل مردم و مسوولان، گام های مؤثر و اقدامات شایسته ای در راستای توسعه همه جانبه منطقه صورت گرفته و این اتفاق مهم، مایه خیر و برکت روزافزون برای مردم این حوزه انتخابیه شود.