موج
کدخبر : ۴۱۲۷۸۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-412781

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز:

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: موارد ابتلا به اُمیکرون در آذربایجان شرقی افزایش نیافته است و در چند روز گذشته افزایش ابتلا به این سویه جدید در استان گزارش نشده است.

به گزارش خبرگزاری موج از آذربایجان شرقی، عباسعلی درستی اظهار داشت: بستگان نزدیک افراد مبتلا به امیکرون در آذربایجان شرقی در سلامت هستند و خود مبتلایان نیز در اواخر دوران قرنطینه بسر می‌برند و از وضعیت مناسبی برخوردار هستند.

وی همچنین یادآور شد: موارد بستری و ابتلا به کرونا نیز در آذربایجان شرقی در شرایط افزایشی قرار ندارد و اکنون ۲۹۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌‌‌های استان بستری هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز افزود: روزانه آزمایش کرونای ۵۰ تا ۶۰ نفر در آذربایجان شرقی مثبت اعلام می‌شود و روزانه چهار تا ۶ فوتی کرونایی در این استان ثبت می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت واکسیناسیون در پیشگیری از کرونا، گفت: دُز سوم کرونا مصونیت کامل تری را به افراد می‌بخشد؛ بر این اساس افراد نسبت به تزریق این دُز تسریع و پس از سپری شدن سه ماه از زمان دز دوم (سینوفارم، برکت، باهارت) دز سوم خود را دریافت کنند؛ البته افرادی که واکسن آستروزنکا دریافت کرده اند باید پس از چهار ماه از گذشت دز دوم اقدام به دریافت مرحله سوم واکسیناسیون کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه با افزایش درصد دریافت کنندگان دز اول کرونا در استان، سرعت دریافت این مرحله کند شده است، ادامه داد: ۹۲درصد افراد بالای ۱۲سال آذربایجان شرقی دُز اول، ۸۳ تا ۸۴درصد این افراد دُز دوم و ۱۶ درصد دُز سوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

درستی خاطر نشان کرد: ۹۳درصد جمعیت دانش آموزی بالای ۱۲سال آذربایجان شرقی و حدود ۸۰ درصد زنان باردار در آذربایجان شرقی نیز دُز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها