شهردار بندر انزلی با اشاره به اصلاح ساختار مدیریت شهری در بندر انزلی خاطرنشان کرد: از سال ۹۳ اصلاح ساختار در مدیریت شهرداری بندر انزلی آغاز شده است.

به گزارش خبرگزاری موج از بندر انزلی، رضا پورشعبان صبح امروز در جریان بازدید از پروژه‌های عمرانی این شهر اظهار کرد: پروژه‌های جدید توسعه‌ای در نقاط مختلف شهر بندر انزلی توسط شهرداری در حال انجام است.

وی از احداثدروازه قرآن در بندر انزلی خبر داد و افزود: پروژه مذکور با برآورد اعتبار ۸۰۰ میلیون تومان به مناقصه می‌رود.

این مسوول در ادامه با اشاره به اصلاح ساختار درون‌سازمانی شهرداری این شهر بیان کرد: تعیین اهداف راهبرد سازمانی و رسیدن به آنها بر منابع ساختار زمانی مناسب و نیروی انسانی ماهر متعهد، امکانات و تجهیزات استوار است.

پورشعبان بر تامین منابع مالی برای اجرای برنامه‌ها در شهرداری بندر انزلی تأکید کرد و گفت: برنامه‌ریزی هدفمند از دیگر موضوع‌ها در اصلاح ساختار درون سازمانی محسوب می‌شود.

شهردار بندر انزلی با بیان اینکه هدف در مدیریت شهری تلاش برای توسعه پایدار به منظور کسب رضایتمندی شهروندان است، تصریح کرد: موضوع مذکور در مدیریت شهری با ویژگی‌های بندر انزلی به غیر از شهروندان این شهر، رضایتمندی میلیون‌ها نفر از هموطنان که از نقاط مختلف کشور وارد انزلی می‌شوند را شامل می‌شود.

وی ساختار موازی، بدون معاونت‌ها و مدیریت تخصصی، نبود تفکر استفاده از سیستم‌های جدید نرم‌افزاری، گردش سنتی و روزانه فعالیت‌ها، نبود بهره‌گیری مناسب از متخصصان داخلی و نخبگان خارجی، نبود اطلاع‌رسانی به‌موقع، به‌شدت تمرکزگرا و وابسته به نیروهای خاص را از ویژگی اصلی ساختار سازمانی موجود در شهرداری بندر انزلی در گذشته عنوان کرد.

پورشعبان با اشاره به اصلاح ساختار مدیریت شهری در بندر انزلی، خاطرنشان کرد: از سال ۹۳ اصلاح ساختار در مدیریت شهرداری بندر انزلی آغاز شده است.

شهردار بندر انزلی یادآور شد: پیگیری اصلاح ساختار سازمانی با هدف تخصصی کردن امور، چابک‌سازی و پاسخگویی در شهرداری بندر انزلی دارای متولی مشخصی شده است.

وی از ایجاد چارچوب جدید ساختار سازمانی شهرداری بندر انزلی در خردادماه امسال خبر داد و اظهار کرد: پس از ۱۰۰ سال برای نخستین بار سه معاونت تخصصی توسعه مدیریت و منابع، شهرسازی، معماری و امور زیر بنایی و خدمات شهری در شهرداری بندر انزلی ایجاد شده است.

پورشعبان با بیان اینکه شش پست تخصصی زیر نظر مستقیم شهردار بندر انزلی اکنون فعالیت می‌کنند، تصریح کرد: ایجاد ۱۲ پست تخصصی زیر نظر معاونت‌های تخصصی شهردار بندر از جمله ساختار جدید مدیریت شهری در این شهر است.