مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت: امسال در مراسم روز خبرنگار از حدود ۵۰۰ خبرنگار گیلانی که از سوی مدیران مسوول نشریات خود معرفی شدند، تجلیل می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، فیروز فاضلی در جمع خبرنگاران با اشاره به تمهیدات اندیشیده شده برای برگزاری مراسم تجلیل از خبرنگاران گیلان، اظهار کرد: امسال در مراسم روز خبرنگار از حدود ۵۰۰ خبرنگار گیلانی که از سوی مدیران مسوول نشریات خود معرفی شدند، تجلیل می‌شوند.

وی افزود: ٢١ نفر از برگزیدگان جشنواره استانی مطبوعات و ١٠ نفر از برگزیدگان جشنواره استانی دفاع مقدس که سال گذشته در گیلان برگزار شد و سه نفر از برگزیدگان مسابقه عکاسی روز قدس امسال نیز تجلیل خواهند شد.

فاضلی با بیان اینکه پیشکسوتان حوزه رسانه نقش مهمی در انتقال تجربه و علمی سازی این حوزه دارند، افزود: از این رو، بخشی از مراسم روز خبرنگار به تجلیل از سیدرضا حسینی، علی فکوری، همایون محمودی، موسی اکبری پاشاکی، چهار تن از پیشکسوت مطبوعات استان اختصاص داده شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان ادامه داد: خانواده محمد مصطفوی و غلامعلی بامداد ماچیانی(دو تن از روزنامه نگاران استان که در سال گذشته مرحوم شده اند) و سه شهید خبرنگار گیلانی دوران دفاع مقدس نیز در این مراسم تجلیل می‌شوند.

وی تصریح کرد: یاد و نام شهیدان سیدمحمدرضا ثابت قدم، سیدمحمد اسحاقی و ابوالقاسم اخوان از خبرنگاران گیلانی سال‌های دفاع مقدس در مراسم روز خبرنگار امسال با حضور خانواده‌های این شهدای گرانقدر گرامی داشته می‌شود.

فاضلی اضافه کرد: سخنرانی استاندار گیلان و دو تن از اصحاب رسانه استان، اجرای موسیقی سنتی توسط گروه ناصر وحدتی و اجرای نمایشی کوتاه از دیگر بخش های مراسم روز خبرنگار امسال است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان خاطرنشان کرد: مراسم روز خبرنگار باهمکاری این اداره کل، استانداری و خانه مطبوعات گیلان از ساعت ٩: ٣٠ صبح یکشنبه ١٧ مردادماه ٩۵ در مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیاء(ص) رشت برگزار می‌شود.

هفدهم مردادماه، سالروز شهادت محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی در مزار شریف(سال ١٣٧٧)، روز خبرنگار نامگذاری شده است.