فرمانده انتظامی استان گیلان: همت پلیس در کاهش جرایم تاثیر گذار بوده اما نباید تدین، تعهد و همچنین مشارکت و همکاری مردم با پلیس را در ارتقاء امنیت اجتماعی نادیده گرفت.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، فرمانده انتظامی استان گیلان در جمع کارکنان فرماندهی انتظامی شهرستان رشت با بیان اینکه در چهار ماهه اول سال جاری جرائم در استان کاهش ۲۵ درصدی داشته، اظهار کرد: همت پلیس در کاهش جرایم تاثیر گذار بوده اما نباید تدین، تعهد و همچنین مشارکت و همکاری مردم با پلیس را در ارتقاء امنیت اجتماعی نادیده گرفت.

سردار محمد رضا میرحیدری با اشاره به اینکه همکاری و تعامل خوب نیروی های مسلح با سایر نهادها وسازمانهای موجب شده که پیشرفت در کارها بیشتر خود را نشان دهد، افزود: یکی از رموز موفقیت پلیس در استان همین ارتباط خوب وارزشمند و هدفمند با سایر دستگاه است.

میرحیدری با بیان اینکه برپایی ایستگاه پلیس در مناطق جرم خیز باعثاحساس امنیت و کاهش تحرک مجرمان شده است، گفت: حرکت عظیمی توسط پلیس جهت جمع آوری معتادان متجاهر در این شهرستان صورت گرفته اما باید به فکر درمان ریشه ای این مشکل باشیم.

این مقام ارشد انتظامی با تاکید بر اینکه پلیس گیلان در برخورد با تهیه و توزیع مواد مخدر بسیار جدی است، خاطر نشان کرد: پلیس گیلان باید با جمع آوری و توزیع مواد مخدر آرامش خانواده ها را بیشتر کند.

سردار میرحیدری با تاکید بر اینکه امروزه دشمنان نظام سعی می کنند با روشهای جدید و مختلف مسیر را برای آلوده کردن جوانان به مواد مخدر باز کنند، بیان داشت: نباید بگذاریم اهداف دشمن در جامعه ما محقق شود.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه ماموران انتظامی باید همیشه در آمادگی روحی، جسمانی و اخلاقی کامل باشند، تصریح کرد: پلیس باید از عملکرد خوب و مثبتی نسبت به مردم برخوردار بوده و نارضایتی های اجتماعی نسبت به خود را به حداقل ترین مقدار ممکن کاهش دهد.

فرمانده انتظامی استان گیلان رفتارها و سکنات پلیس را همیشه در معرض دید عموم مردم دانسته و افزود: هنر پلیس باید این باشد که از خلاقیت و جمع آوری مستندات بیشتر استفاده کرده و از برخوردهای فیزیکی خودداری کند.

میرحیدری نظم و انضباط را شاکله کار پلیس دانست و خاطرنشان کرد: پلیس باید الگوی نظم و انضباط باشد.

در این دیدار جمعی از فرماندهان، روسا، مدیران و کارکنان مرکز استان، که در ماموریت های گوناگون خوش درخشیدند با اهدای لوح تقدیر قدردانی شد.