فرمانده پلیس راه گیلان گفت: اگر راننده مرتکب تصادف منجر به فوت شود بیمه تمام خسارت را پرداخت نمی‌کند و بخشی از خسارت باید توسط راننده پرداخت شود.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، فرمانده پلیس راه گیلان با اشاره به تغییرات در قانون بیمه‌نامه شخص ثالثخودرو اظهار کرد: در قانون بیمه‌نامه شخص ثالثخودرو تغییرات جدیدی اعمال شده است.

وی افزود: اگر راننده مرتکب تصادف منجر به فوت شود بیمه تمام خسارت را پرداخت نمی‌کند و بخشی از خسارت باید توسط راننده پرداخت شود.

فرمانده پلیس راه گیلان افزایش میزان تصادفات و بی‌توجهی رانندگان نسبت به قوانین را دلیل تغییرات در قانون بیمه‌نامه شخص ثالثخودرو عنوان کرد.

وی با بیان اینکه مبلغ دیه در کشور بسیار زیاد است، تصریح کرد: اگر راننده درصدی از خسارت بیمه را پرداخت نکند با مشکلات زیادی مواجه می‌شود.

رستگار با تأکید بر ضرورت رعایت قوانین رانندگی گفت: رانندگان از تخلفات حادثه‌ساز خودداری کنند و قانونگذار با تغییر قانون مذکور پیشگیری را انجام داده است.

وی با اشاره به اینکه رانندگان در مدار قانون رانندگی کنند، یادآور شد: رعایت مقررات رانندگی توسط رانندگان موجب می‌شود تا دیگر هموطنان در امان باشد.

فرمانده پلیس راه گیلان متذکر شد: مقررات‌های جاری کشور گریبانگیر راننده شده و قانون با جدیت و قوی اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه اکنون تمام محورهای گیلان باز است، تصریح کرد: مشکل ترافیکی در جاده‌های استان وجود ندارد و رانندگان با رعایت مقررات روز بدون حادثه را پشت سر بگذارند.