مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان از برگزاری سه جلسه با شرکت‌های روسی به منظور تشکیل شرکت حمل و نقل مشترک خبر داد و یادآور شد: تفاهمنامه اولیه همکاری مشترک با یک شرکت ایرانی که حمل و نقل کالا را انجام دهد منعقد شده و در مرحله نهایی هستیم.

به گزارش خبرگزاری موج از بندر انزلی، حسین چراغی در جریان بازدید از پروژه‌های توسعه‌ای این بندر با اشاره به آغاز مطالعه افزایش حمل و نقل کانتینری کالا از سه ماه گذشته در بنادر گیلان اظهار کرد: تقویت حمل و نقل کانتینری کالا با همکاری شرکت کشتیرانی دریای خزر و بخش خصوصی در بنادر استان انجام می‌شود.

وی ادامه داد: اگر می‌خواهیم صادرات غیر نفتی به‌ویژه در بخش مواد غذایی و محصولات کشاورزی توسعه پیدا کند راهکار آن حمل و نقل کانتینری به‌ویژه کانتینرهای یخچال‌دار است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان با بیان اینکه ایجاد سیستم ترابری منسجم برای صادرات کالا از استان و استان‌های همجوار حائز اهمیت است، تصریح کرد: حمل زمینی و بازرگانی کالا در ارتقای صادرات تاثیرگذار است.

چراغی، ورود کالا در بندر انزلی و اضافه شدن خدمات ارزش افزوده به آن در صادرات کالا را مهم خواند و بیان کرد: کالا پس از اضافه شدن خدمات ارزش افزوده باید از بندر بارگیری و صادر شود.

وی یکی از مقصد‌های صادراتی کالا به‌ویژه مواد غذایی را بندر آستراخان روسیه عنوان کرد و گفت: وجود یک شرکت ترابری برای حمل کانتینری کالا از بندر مذکور در کوتاه‌ترین زمان به منظور کاهش هزینه‌ها موثر است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان با اشاره به اینکه تشکیل شرکت مشترک ایرانی و روسی برای حمل کالا به روسیه حائز اهمیت است، خاطرنشان کرد: برگرداندن کانتینرهای حمل کالا به روسیه از موضوع‌های مهم محسوب می‌شود.

چراغی، خواستار تشکیل «هاب» حمل و نقلی بین بندر انزلی و آستراخان روسیه شد و اظهار کرد: ایجاد تمرکز بین بندر انزلی و بندر آستراخان به عنوان مرکزی برای صادرات بسیار مهم است.

وی از برگزاری سه جلسه با شرکت‌های روسی به منظور تشکیل شرکت حمل و نقل مشترک خبر داد و یادآور شد: تفاهمنامه اولیه همکاری مشترک با یک شرکت ایرانی که حمل و نقل کالا را انجام دهد منعقد شده و در مرحله نهایی هستیم.

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان با بیان اینکه نخستین محموله سیب ایران از مبدأ ارومیه به بندر آستراخان از بندر انزلی حمل می‌شود، تصریح کرد: یکپارچه کردن مدیریت صادرات در ارتقای صادرات غیرنفتی ایران بسیار تاثیرگذار است.

چراغی، وجود یک شرکت به منظور جمع‌آوری کالا از مبادی مختلف و بازاریابی آن برای صادرات را مهم خواند و بیان کرد: شرکت مذکور باید بتواند حمل جاده‌ای و بندری کالای صادراتی را با مشارکت کشتیرانی دریای خزر در کوتاه‌ترین زمان به بندر هدف انجام دهد.