مدیرکل راه و شهرسازی گیلان از ساخت ۹ هزار و ۵۱۱ واحد مسکن مهر در سال گذشته خبر داد و بیان کرد: واحدهای مذکور را در سه مفهوم تعاونی، سه‌جانبه و خودمالکی تحویل دادیم و رشد هفت درصدی نسبت به سال ۹۳ داشتیم.

به گزارش خبرگزاری موج از رودسر، شعبان‌علی خاوری در جریان بازدید از پروژه‌های راهسازی این شهرستان با اشاره به بهسازی و روکش ۵۲۸ کیلومتر از راه‌های روستایی گیلان در سال ۹۴ اظهار کرد: سال گذشته ۲۵۳ کیلومتر روکش آسفالت راه‌های شریانی، اصلی و فرعی استان انجام شده است.

وی به اقدام‌های انجام شده در راستای کاهش ترافیک در محورهای مواصلاتی گیلان اشاره کرد و افزود: پروژه بهسازی محور «حسن‌رود چمخاله رودسر» ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در کاهش ترافیکی منطقه بسیارتاثیرگذار است.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با بیان اینکه احداثپل‌های ارتباطی به‌ویژه راه‌های روستایی از برنامه‌های این اداره کل است، تصریح کرد: سال گذشته هفت دستگاه ساختمان دولتی را به اتمام رساندیم و تحویل دادیم.

خاوری از ساخت ۹ هزار و ۵۱۱ واحد مسکن مهر در سال گذشته خبر داد و بیان کرد: واحدهای مذکور را در سه مفهوم تعاونی، سه‌جانبه و خودمالکی تحویل دادیم و رشد هفت درصدی نسبت به سال ۹۳ داشتیم.

وی به هزینه ۳۰۰ میلیارد تومانی در بخش مسکن مهر گیلان در سال گذشته اشاره کرد و گفت: مبلغ ۲۵۰ میلیارد تومان آورده مردم بود و در مجموع ۵۶۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با اشاره به وجود ۸ هزار و ۹۰۰ کیلومتر راه روستایی در استان، خاطرنشان کرد: در مجموع ۱۱ هزار کیلومتر راه در گیلان وجود دارد.

خاوری به مساحت ۱۴ هزار و ۷۰۰ کیلومترمربعی گیلان اشاره کرد و یادآور شد: در هر کیلومترمربع ۷۴۰ متر طول راه داریم و این میزان پنج برابر متوسط کشوری است.

وی با بیان اینکه شاخص‌ها نشان می‌دهد باید توجه بیشتری به جاده‌های گیلان داشته باشیم، اظهار کرد: در شاخص آسفالت راه روستایی با توجه به اینکه از ۳۹ درصد شاخص به ۴۹ درصد رسیدیم اما شش درصد از متوسط کشوری عقب هستیم.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان به منطقه شرق استان اشاره کرد و افزود: از سال‌های گذشته در تمام مسیر منازل مسکونی و مغازه‌ها وجود داشته و به نظر می‌رسد ایجاد راه‌های جدید با مشکلاتی همراه باشد.