استاندار گیلان گفت: هیچ محدودیتی از سوی بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات ابلاغی اقتصاد مقاومتی به طرح‌های صنعتی وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، استاندار گیلان در جلسه کارگروه رفع موانع تولید گفت: گیلان در پرداخت تسهیلات ابلاغی اقتصاد مقاومتی تا کنون در رده های نخست کشور قرار دارد.

محمدعلی نجفی در این جلسه که با حضور مدیران دستگاه‌ها و بانک‌های عامل استان در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد به جلسه‌ی اخیر با وزیر صنعت، معدن و تجارت اشاره کرد و افزود: هیچ محدودیتی از سوی بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات ابلاغی اقتصاد مقاومتی به طرح‌های صنعتی وجود ندارد.

استاندار گیلان از معرفی ۳۸۰ مورد از مصوبات کارگروه رفع موانع تولید به بانک‌ها خبر داد و افزود: با مصوبات امروز کارگروه تعداد این صنایع به بیش از ۵۰۰ طرح افزایش یافت.

نجفی با بیان اینکه طبق آخرین آمار ثبت شده در سامانه تاکنون ۷ مورد از طرح‌ها در مرحله‌ی عقد قرارداد و ۷ مورد نیز پرداخت شده است افزود: تعداد صنایع کوچک و متوسطی که از تسهیلات ابلاغی اقتصاد مقاومتی در گیلان بهره مند خواهند شد باید در یک ماه آینده به ۱۰۰ طرح برسد.

وی افزود: گیلان در پرداخت تسهیلات ابلاغی اقتصاد مقاومتی تا کنون در رده های نخست کشور قرار دارد و این برتری باید حفظ شود.

نماینده عالی دولت در گیلان با تأکید بر قوی‌تر شدن کمیته بررسی و تسریع در ارجاع طرح‌ها گفت: باتوجه به اینکه حل مشکل تولید کنندگان از دغدغه‌های اصلی ماست باید روند بررسی پرونده‌ها و پرداخت آنان تسریع گردد.

استاندار گیلان به حساسیت دولت برای ایجاد اشتغال جوانان اشاره کرد و گفت: عزم مدیران استانی برای اشتغال فارغ التحصیلان و بیکاران بسیار جدی است.

وی به تشکیل جلسه با مدیران عامل بانک‌های استان و بررسی مشکلات موجود اشاره و خاطر نشان کرد: بانک‌های استان برای تحقق اهداف دولت در جهت خروج شرکت‌های تولیدی از وقفه‌ی تولیدی پشتکار خوبی دارند و باید این پشتکار را تقویت کنند.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه در کارگروه رفع موانع تولید به دنبال حمایت از افرادی که برای پروژه‌های صنعتی بزرگ تسهیلات دریافت کردند و تصمیم به پرداخت بدهی خود ندارند نیستم گفت: ما در این بخش با پشتیبانی از بانک‌ها برای رفع موانع تولید گام بر می‌داریم.

وی به ثبت نام طرح‌های کشاورزی به منظور بهره‌مندی از تسهیلات بانکی ابلاغی اقتصاد مقاومتی اشاره و اظهار داشت: اگر چه استان با محوریت تولیدات کشاورزی نیازمند طرح‌های کشاورزی بیشتر است اما باید طرح‌هایی که کارشناسی شده و بازدهی بالایی دارند از این تسهیلات استفاده کنند.