قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: یارانه‌ها در ماه توسط بخش‌خصوصی به عنوان اقساط سرمایه‌گذاری دریافت شود.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در همایش ملی تبیین جایگاه بخش‌خصوصی در اقتصاد مقاومتیبا همکاری اتاق‌های بازرگانی، اصناف، تعاون و دانشگاه گیلان،با اشاره به اقتصاد آب در دنیای امروز اظهار کرد: در آینده بحران آب مطرح است و تمام نقاط دنیا را با وجود منابع آب علامت‌گذاری می‌کنند.

محمد سعید تسلیمی با بیان اینکه هر شهر و دیاری که در کنار آب است باید رونق بیشتری پیدا کند، به اثرگذاری بخش خصوصی در اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و افزود: مفاهیم جدید و ارزش‌ساز در اقتصاد تاثیر‌گذار است.

قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه اگر سرلوحه فعالیت هر کسی اهتمام به حوائج و منافع عامه باشد موفق است، تصریح کرد: در بخش‌خصوصی هر بنگاهی که موفق شود منافع عامه را ببیند عاقبت به خیری در انتظار او است‌.

وی به تسهیل‌گران و زمینه‌سازان اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و ادامه داد: کارآفرینان اجتماعی، سرمایه‌گذاران، بانک‌ها، صادرکنندگان و موسسه‌های پولی و مالی جزو تسهیل‌گران و زمینه سازان اقتصاد مقاومتی هستند.

تسلیمی با اشاره به اینکه در تفکر اولیه بخش دولتی و بخش‌خصوصی در تاب‌آوری و خود مقاومتی مردم باید تغییر ایجاد شود، خاطرنشان کرد: بخش‌خصوصی و دولتی اقتصاد مقاومتی را شکل می‌دهند و مردم در بالای آن قرار دارند و راهی به غیر از تعامل بین بخش‌خصوصی و دولتی با مردم وجود ندارد‌.

وی با تصریح بر اینکه نیازمند نگرش دو نگاه متفاوت از یک دریچه هستیم، اضافه کرد: بخش دولتی و خصوصی باید با همدیگر به رفاه و سعادت مردم توجه داشته باشند.

قائم مقام وزیر علوم لازمه اقتصاد مقاومتی را هماهنگی نگرش‌ها و همخوانی روش‌ها بین تمام دست‌اندرکاران بخش دولتی و خصوصی دانست و اظهار کرد: اگر این اتفاق بیفتد بی‌تردید نوآوری راهبردی در اقتصاد رخ می‌دهد.

وی با پیشنهاد یک طرح درباره هدفمندی دوباره یارانه‌ها، تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی با محوریت بخش‌خصوصی انجام می‌شود و در این راستا فرصت‌هایی وجود دارد که باید آنها را کشف کرد ضمن اینکه فرصت‌هایی نیز وجود دارد که باید عملیاتی شود.

تسلیمی یادآور شد: سه بخش دولتی، خصوصی و تعاونی داریم و باید بخش نوظهور خصوصی دولتی را به آن اضافه کنیم ضمن اینکه سرمایه‌گذاری اجتماعی بخش‌خصوصی بر پایه یارانه‌های مردم پیشنهاد می‌شود.

وی با اشاره به اینکه یارانه‌های ماهانه مردم در طول زمان تبدیل به سهام سرمایه گذاری شود، یادآور شد: هدفمندی موثر توسط بخش‌خصوصی بسیار مهم است.

قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری متذکر شد: یارانه‌ها در ماه توسط بخش‌خصوصی به عنوان اقساط سرمایه‌گذاری دریافت شود و این امر نیازمند تشویق جامع و دامنه‌دار بوده و رسانه‌ها می‌توانند در جذب بیشتر یارانه‌ها کمک کنند.