مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای گیلان با بیان اینکه در سال ۵۵ هزار نفر در گیلان مورد آموزش مهارتی قرار می‌گیرند، گفت: این آموزش در حوزه‌های خدمات، صنعت، فرهنگ و هنر و… است.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، رحیم عطایی‌پور صبح امروز در مراسم جشن هفته ملی مهارت به مناسبت ششم مرداد روز ملی مهارت اظهار کرد: فعالیت آموزشی اداره کل زیرمجموعه سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای گیلان توانمندسازی نیروی انسانی را رسالت اصلی آموزش فنی و حرفه‌ای عنوان کرد و افزود: در این راستا از ظرفیت بخش‌خصوصی و دولت برای کارآموزی افراد استفاده می‌کنیم.

عطایی پور با بیان اینکه در سال ۵۵ هزار نفر در گیلان مورد آموزش مهارتی قرار می‌گیرند، تصریح کرد: این آموزش در حوزه‌های خدمات، صنعت، فرهنگ و هنر و… است.

وی با اشاره به فعالیت موسسه‌های کارآموزی خصوصی گفت: این موسسه‌ها ظرفیت کارآموزی بالای ۶۰ درصد افراد را دارند و در شرایطی هستند که می‌توانند اشتغال ایجاد کنند.

عطایی‌پور فراگیران آموزش‌های مهارتی را در سنین مختلف ذکر کرد و یادآور شد: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای نزدیک به حوزه‌های کارآفرینی بوده و در این راستا بانک اطلاعاتی کارآفرینان تشکیل شده است.

وی شناسایی کارآفرینانی که به مهارت لازم نرسیده‌اند را جزو اهداف تشکیل بانک اطلاعاتی کارآفرین عنوان کرد و افزود: در راستای توانمندسازی نیروی انسانی، بهره‌وری نیروی کار در برنامه آموزش فنی و حرفه‌ای لحاظ شده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای گیلان ارتقای سطح کیفی آموزش‌ها را از برنامه‌های مهم عنوان کرد و متذکر شد: امسال آموزش‌های مهارتی با تشکیل سیار به مناطق محروم و آسیب‌پذیر روستایی و شهری ارجاع داده می‌شود.

وی تشکیل ستاد ویژه اقتصاد مقاومتی در اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای را از اقدام‌های این اداره کل در راستای ارزیابی عملکرد مراکز زیرمجموعه برای تحقق اقتصاد مقاومتی عنوان کرد.