رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با اشاره به اجرای طرح معدنی تولید شیشه سکوریت در منطقه آزاد تجاری و صنعتی انزلی، گفت: استفاده از مزایای منطقه آزاد از ویژگی‌های اجرای طرح مذکور است.

به گزارش خبرگزاری موج از لنگرود، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان در جریان بازدید از واحدهای تولیدی این شهرستان با اشاره به بسترهای ایجاد شده صنعتی در گیلان اظهار کرد: طرح‌های مختلف صنعتی و معدنی به منظور جذب سرمایه‌گذاران در استان شناسایی و ارائه شده است.

علی منتظری به ارائه طرح صنعتی ساخت ماشین‌آلات برنج‌کوبی با ظرفیت سالانه ۲۴۰ دستگاه در گیلان اشاره و افزود: وجود بازار مناسب منطقه‌ای با توجه به کشاورزی بودن استان دلیل ارائه طرح مذکور است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه شهرک صنعتی لنگرود برای اجرای طرح صنعتی ساخت ماشین‌آلات برنج‌کوبی در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: نزدیکی به بازار مصرف داخل استان و استان‌های همجوار از ویژگی‌ها و مزایای شهرک صنعتی لنگرود است.

منتظری، شهرک صنعتی لنگرود را دارای زیرساخت‌های آب، برق، گاز، تلفن و اینترنت، راه اصلی و فرعی خواند و بیان کرد: شهرک مذکور تا فرودگاه ۶۵ کیلومتر و تا بندر و مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ۶۰ کیلومتر فاصله دارد.

وی متذکر شد: وجود مواد اولیه انواع ورق، پروفیل، نبشی، پیچ و مهر و رنگ در داخل کشور از مزایای ارائه طرح صنعتی ساخت ماشین‌آلات برنج‌کوبی در گیلان است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان در ادامه به ارائه طرح معدنی تولید شیشه سکوریت در استان اشاره کرد و گفت: سالانه ۳۶۰ هزار متر مربع ظرفیت تولید طرح مذکور پیش‌بینی شده است.

منتظری با اشاره به تعداد کم کارخانه تولید شیشه سکوریت در استان با توجه به نیاز بازار داخلی، خاطرنشان کرد: اجرایی کردن مبحث۱۹ مقررات ملی ساختمان دلیل ارائه طرح معدنی مذکور در گیلان است.

وی به اجرای طرح معدنی تولید شیشه سکوریت در منطقه آزاد تجاری و صنعتی انزلی اشاره کرد و یادآور شد: استفاده از مزایای منطقه آزاد از ویژگی‌های اجرای طرح مذکور در منطقه آزاد تجاری و صنعتی انزلی است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه زیرساخت‌های آب، برق، گاز، تلفن و اینترنت، راه اصلی و فرعی در منطقه آزاد تجاری و صنعتی انزلی وجود دارد، اظهار کرد: منطقه آزاد مذکور تا فرودگاه ۲۰ کیلومتر فاصله دارد.

منتظری به وجود مواد اولیه انواع شیشه و چسب در داخل کشور اشاره کرد و افزود: کشورهای حاشیه دریای خزر و خلیج فارس، عراق و ترکیه از اهداف صادراتی ارائه طرح معدنی تولید شیشه سکوریت در گیلان است.

وی همچنین از ارائه طرح صنعتی ساخت ماشین‌آلات بسته‌بندی و کیک و کلوچه در گیلان خبر داد و بیان کرد: سالانه ۱۰۰ دستگاه ظرفیت ارائه طرح مذکور در استان است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با اشاره به اینکه وجود بازار مناسب منطقه‌ای، قیمت تمام شده ارزان نسبت به نمونه مشابه خارجی و صادراتی بودن محصول تولیدی از مزایای ارائه طرح صنعتی ساخت ماشین‌آلات بسته‌بندی و کیک و کلوچه در استان است، تصریح کرد: شهرک صنعتی لنگرود برای اجرای طرح مذکور در نظر گرفته شده است

منتظری به وجود زیرساخت‌های آب، برق، گاز، تلفن و اینترنت، راه اصلی و فرعی در شهرک صنعتی لنگرود اشاره کرد و گفت: شهرک مذکور ۶۵ کیلومتر تا فرودگاه و ۶۰ کیلومتر تا بندر و مناطق آزاد و ویژه اقتصادی فاصله دارد.

وی با بیان اینکه مواد اولیه انواع ورق فلزی، پروفیل، نبشی، پیچ و مهره، موتور، سیم و کابل، نوار نقاله و انواع زنجیر و تسمه در داخل کشور وجود دارد، اظهار کرد: کشورهای حاشیه دریای خزر، عراق، ترکیه و کشورهای حاشیه خلیج فارس از اهداف صادراتی ارائه طرح صنعتی ساخت ماشین‌آلات بسته‌بندی و کیک و کلوچه در گیلان است.