معاون هنری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از اجرای نمایش گیلکی «شالترس ممد» پس از ۳۰ سال در این شهر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از آستانه‌اشرفیه، سید وحید فخرموسوی امروز در با اشاره به اینکه متن نمایشنامه گیلکی «شالترس ممد» در سال ۵۸ نوشته و کارگردانی شد، اظهار کرد: این نمایش پس از ۳۰ سال بار دیگر در آستانه‌اشرفیه روی صحنه می‌رود.

وی نمایش «شالترس ممد» را با ساختار قدیمی عنوان کرد و افزود: تمام بازیکنان نمایش مذکور در سال ۵۸ در قید حیات هستند و با همین بازیکنان روی صحنه می‌رود.

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به معرفی بازیگران نمایش گیلکی «شالترس ممد» گفت: حسین مسافرآستانه در نقش «کاس آقا»، میر محمود فخر موسوی «شالترس ممد»، عباس فخرموسوی «شغال»، مهدی فخر موسوی «اسماعیل»، غلام شکوهی «خارجی»، حسن شیرینکام «حسن خان»، کاظم فخر موسوی «مشتی تقی»، میر هاشم جلیلی، علیرضا نظری و مجید لطفی‌نژاد «طناب داران» به ایفای نقش می‌پردازند.

وی با اشاره به اینکه آخرین اجرای «شالترس ممد» در سال ۸۳ در شهر رشت روی صحنه رفته بود، اظهار کرد: نمایش «شالترس ممد» بیش از ۱۵ بار در شهرهای مختلف روی صحنه رفته و یک بار نیز در سال ۵۸ ضبط تلویزیونی انجام گرفته و از شبکه باران پخش شده است.

فخر موسوی مکان نمایش مذکور را در فضای باز و ترمینال رحیمی‌پور آستانه‌اشرفیه عنوان کرد.

به گزارش موج، نمایش «شالترس ممد» با کمترین تغییرات در ساختار متنی به کارگردانی میروحید فخر موسوی و با راهنمایی محمدرضا خاکی مدرس و استاد دانشگاه و مشاوره فرهاد مهدی‌پور رئیس گروه کارگردانی تربیت مدرس در شهریور ماه امسال در آستانه‌اشرفیه اجرا می‌شود.