مبلغ نهاد رهبری در دانشگاه امیرکبیر تهران گفت: امام جمعه باید مدیر و مدبر باشد و از سوی ولایت منصوب شود.

به گزارش خبرگزاری موج از آستارا، حجت‌الاسلام عبدالرحیم لقمان‌نیا پیش از ظهر امروز در همایش بزرگ پنجم مرداد در مجتمع بزرگ فرهنگی و هنری ارشاد این شهرتان از صفوف نماز جمعه به عنوان ذکرالله یاد کرد.

وی با تصریح اینکه ذکر الله مرام و سنت‌های الهی محسوب می‌شود، اظهار کرد: مردم با ذکر الله باید نسبت به هستی، آفرینش و پیرامون خود آگاهی و شناخت نسبی داشته باشند.

این مسوول با اشاره به اینکه انسان کامل از آگاهی و شناخت برخوردار است، گفت: این آگاهی با خواندن قرآن تحقق می‌یابد.

مبلغ نهاد رهبری در دانشگاه امیرکبیر تهران افزود: انقلاب اسلامی صاحبی دارد و این صاحب با ظهور خود سکان انقلاب و اسلام را به دست می‌گیرد.

لقمان‌نیا با تصریح بر اینکه انقلاب اسلامی برگرفته از اسلام و انقلاب مکتبی است، خاطرنشان کرد: از دستاوردهای عظیم این انقلاب اسلامی، اقامه باشکوه نخستین نماز جمعه در سال ۵۸ بود.

وی با بیان اینکه تاریخچه نماز جمعه با ظهور اسلام بنا نهاده شده است، یادآور شد: مسجد جمعه در عربستان نخستین مسجدی است که نماز جمعه در آن خوانده شد.

امام جمعه اسبق آستارا با تصریح بر اینکه امام جمعه با امام جماعت تفاوت دارد، گفت: امام جمعه باید مدیر و مدبر باشد و از سوی ولایت منصوب شود.

وی حاکمیت، ثروت و دانش را از ابرازهای دستیابی به مزایای اجتماعی دانست و بیان کرد: بحث‌های فرهنگی از ابعاد مختلفی برخوردار بوده و در بین مسوولان شهرستان آستارا انسجام، اتحاد و هماهنگی وصف‌ناپذیری وجود دارد.

به گزارش موج، نخستین نماز جمعه تهران پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در تاریخ پنجم مرداد سال ۵۸ به امامت مرحومآیت‌الله سید محمود طالقانیاقامه شد.