مدیر حج و زیارت گیلان گفت: پیش ثبت‌نام از صبح سه شنبه ۵ مرداد آغاز و تا ساعت ۱۶ روز جمعه ۱۵ مرداد ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، مدیر حج و زیارت گیلان در جریان آغاز دور جدید پیش‌ ثبت‌نام سفرهای عتبات عالیات اظهار کرد: از امروز پیش ثبت‌نام عرفه، تاسوعا و عاشورا توسط سازمان حج و زیارت آغاز شده است.

حسن فعال با بیان اینکه متقاضیان سفر به عتبات عالیات از ۱۳ شهریور ماه تا ۱۵ آبان امسال اعزام می‌شوند، افزود: گروه‌های عتبات عالیات مربوط به بازه زمانی تاریخ مذکور «ایام عرفه، محرم و دهه اول ماه صفر» اعزام می‌شوند.

وی ثبت‌نام متقاضیان را اینترنتی دانست و تصریح کرد: متقاضیان تشرف قبل از ثبت‌نام در کاروان‌ها باید در سامانه عتبات عالیات به آدرس www. atabat. haj. ir نام‌نویسی کرده و کد رهگیری بگیرند.

مدیر حج و زیارت گیلان با اشاره به اینکه پیش ثبت‌نام از صبح امروز آغاز شده و تا ساعت ۱۶ روز جمعه ۱۵ مرداد ادامه دارد، خاطرنشان کرد: ۱۷ مرداد ماه جاری بین متقاضیان قرعه‌کشی انجام می‌شود.

وی اعلام نتیجه قرعه‌کشی مذکور را ۱۸ مرداد ماه جاری عنوان کرد و گفت: متقاضیان برای اطلاع از نتیجه قرعه‌کشی می‌توانند به سایت مذکور مراجعه کنند.

فعال اولویت تشرف به سفرهای عتبات عالیات را براساس قرعه‌‌کشی ذکر کرد و یادآور شد: افراد مازاد بر ظرفیت حذف می‌شوند.

وی با تصریح بر اینکه داشتن گذرنامه با اعتبار حداقل چهار ماه از تاریخ اعزام ضروری است، متذکر شد: فرزندان بالای ۱۷ سال نیاز به گذرنامه مستقل دارند ضمن اینکه تنها افراد پذیرفته شده در قرعه‌کشی دارای اولویت اعزام هستند و به هیچ عنوان انتقال یا جایگزینی انجام نمی‌شود.