رشت - معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از نظارت ویژه بر بازار مصرف کالای این استان در ماه مبارک رمضان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، مجید زیرک امروز با اشاره به برگزاری نمایشگاه‌های ضیافت در گیلان اظهار کرد: برای تنظیم بازار در ماه مبارک رمضان بر اساس مصوبه کار گروه این ستاد، مقرر شد نمایشگاه ضیافت با همکاری اتاق اصناف در این ایام برگزار شود.

وی با بیان اینکه نمایشگاه طرح ضیافت با هدف تنظیم بازار در محل دائمی نمایشگاه رشت برگزار شد، افزود: در این نمایشگاه مواد پروتئینی، لبنیات، حبوبات، خرما و… که بیشترین مصرف‌کننده را داشتند، عرضه شد.

معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با اشاره به اینکه مدت زمان نمایشگاه ضیافت تا روز گذشته بود، تصریح کرد: یک نمایشگاه نیز در راستای اجرای طرح ضیافت در انزلی از ۶ تا ۱۶ خرداد امسال برگزار شد.

وی به برپایی فروش‌های فوق‌العاده طرح ضیافت در ایام ماه مبارک رمضان اشاره کرد و یادآور شد: فروش‌های فوق‌العاده در واحد سطح محصولات خود را با تخفیف ۵ تا ۱۵ درصد زیر قیمت بازار عرضه کردند.

زیرک درباره برپایی نمایشگاه‌های ضیافت ویژه ماه مبارک رمضان در دیگر شهرستان‌های گیلان، تصریح کرد: به جز رشت و انزلی، دیگر شهرستان‌ها برای برپایی نمایشگاه اعلام آمادگی نکرده‌اند.

وی نظارت بر بازار را از اهداف مهم در ماه مبارک رمضان عنوان کرد و متذکر شد: بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت با همکاری اتاق اصناف نظارت ویژه‌ای در ایام ماه مبارک رمضان بر بازار مصرف کالا دارند.

به گفته معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان، در ایام ماه مبارک رمضان کمبودی به لحاظ گوشت قرمز و سفید، شکر و… وجود ندارد.