مدیرکل نوسازی مدارس گیلان: برای پروژه‌های نوسازی و مقاوم‌سازی آموزش و پرورش به اندازه یک ریال از طرف دستگاه‌های دولتی و ذی‌ربط کمک صورت نمی‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری موج از آستارا، علی اوسط اکبری‌مقدم در نشست مشترک با فرماندار این شهرستان درباره پروژه‌های نوسازی و مقاوم‌سازی مدارس آستارا گفت: مدارس این شهرستان از وضعیت خوبی برخوردار هستند.

مدیرکل نوسازی مدارس گیلان با اشاره به وضعیت تخریبی بیشتر مدارس در تالش افزود: تعداد پروژه‌های تخریبی تالش برابر با تمام پروژه‌های گیلان است.

وی به اختصاص ۲۴۰ میلیارد ریال منابع مالی در بخش اعتبارات ملی امسال اشاره کرد و یادآور شد: برای پروژه‌های نوسازی و مقاوم‌سازی آموزش و پرورش به اندازه یک ریال از طرف دستگاه‌های دولتی و ذی‌ربط کمک صورت نمی‌گیرد.

اکبری‌مقدم درباره برخی از مشکلات پیش‌روی اداره نوسازی مدارس گفت: اداره نوسازی مدارس در شهرستان‌ها شعبه ندارد و تمام خدمات آن باید از طرف استان پیگیری و اجرایی شود.

وی از اخذ مجوز برای ایجاد نمایندگی اداره نوسازی مدارس در غرب گیلان خبر داد و خاطرنشان کرد: این نمایندگی با استقرار در تالش، شهرستان‌های آستارا و رضوانشهر را زیرپوشش قرار می‌دهد و با ایجاد نمایندگی مذکور سرویس‌دهی به ارباب رجوع آسان می‌شود و هزینه‌ها کاهش می‌یابد.