فرمانده انتظامی گیلان از رسیدگی به ۴ هزار و ۶۹۲ تماس مردم با مرکز نظارت همگانی بازرسی پلیس از ابتدای امسال تاکنون در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، سردار محمدرضا میرحیدری امروز در جلسه انتظامی گیلان با اشاره به فعالیت ۱۵ ساله خدمات‌رسانی مرکز نظارت همگانی پلیس اظهار کرد: جلب اعتماد عمومی به مجموعه انتظامی و افزایش مشارکت مردمی در نقد و تحلیل عملکرد پلیس با هدف کسب رضایتمندی از اهداف راه‌اندازی مرکز مذکور است.

وی فراهم کردن بستر تصمیم‌سازی برای فرماندهان و مدیران انتظامی را از اهداف تشکیل مرکز نظارت همگانی پلیس عنوان کرد و افزود: کاهش میزان جرائم و تخلف کارکنان انتظامی از دیگر اهداف تشکیل مرکز مذکور است.

فرمانده انتظامی گیلان با بیان اینکه جمع‌آوری پیام‌های مردمی در قالب پیشنهادها، انتقادها و قدردانی از ماموریت‌های ناجا و عملکرد کارکنان از طریق پل‌های ارتباطی مردمی ۱۹۷ اعلام می‌شود، تصریح کرد: ارائه گزارش‌ها به مبادی رسیدگی‌کننده و پیگیری آنها تا اخذ نتیجه و اعلام بررسی گزارش‌های مردمی به منظور جلب اعتماد عمومی به مجموعه انتظامی گیلان از وظایف دفتر نظارت همگانی بازرسی این فرماندهی است.

میرحیدری متذکر شد: شهروندان می‌توانند از طریق شماره تلفن ۱۹۷ به صورت شبانه‌روزی، صندوق نظرها و پیشنهادها، ناظران، مراجعه‌کنندگان حضوری و جلسه‌های ارتباط مستقیم با مسؤولان نیروی انتظامی مطالب خود را به سازمان مذکور ارائه کنند.

وی با اشاره به اینکه تماس‌های مردمی با مرکز نظارت همگانی بازرسی پلیس گیلان از ابتدای امسال تاکنون ۲۷ درصد افزایش داشته است، بیان کرد: در چهار ماه نخست امسال یک‌هزار و ۵۶۰ مورد تماس انتقادی، ۱۴۵ تماس شکایتی، یک‌هزار و ۵۸۷ تماس پیشنهادی و درخواستی و یک‌هزار و ۳۹۷ تماس قدردانی با مرکز مذکور در استان داشتیم.

این مسؤول، از رسیدگی به ۴ هزار و ۶۹۲ مورد تماس‌های مردمی از ابتدای امسال تاکنون در پلیس گیلان خبر داد و یادآور شد: روزهای دوشنبه افراد با مراجعه حضوری به نشانی دفتر نظارت همگانی واقع در خیابان سعدی ابتدای استادسرا کوچه شهید سهیل دبیری۲ یا تماس تلفن با شماره ۱۹۷ می‌توانند مشکلات خود را به مسؤولان انتظامی گیلان اطلاع داده یا از طریق سامانه ۱۹۷ با این مرکز تماس بگیرند.

*دستگیری سارق باتری در رشت

رئیس پلیس آگاهی گیلان نیز در جلسه مذکور به افزایش وقوع سرقت باتری از تعدادی مغازه باتری فروشی در رشت اشاره کرد و گفت: کارآگاهان پلیس موضوع مذکور را پیگیری کردند.

فرهاد فلاح‌کریمی اضافه کرد: کارآگاهان آگاهی حین رسیدگی به پرونده‌ها از دستگیری فردی در حال دست‌برد به یک مغازه باتری‌فروشی در شهرستان شفت مطلع شدند و تحقیقات از او را آغاز کردند.

وی با بیان اینکه متهم مذکور سابقه‌دار است، تصریح کرد: متهم در تحقیقات پلیسی به هشت فقره سرقت باتری در نقاط مختلف شهرستان رشت با همدستی یک فروشنده باتری اعتراف کرده است.

رئیس پلیس آگاهی گیلان از دستگیری همدست متهم خبر داد و بیان کرد: شهروندان در صورت مشاهده هر گونه جرم مشهود با تلفن‌ ۱۱۰ و ۱۳۰ پلیس آگاهی تماس بگیرند تا اقدام‌های پیشگیری و امنیتی انجام شود.