سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان از ادامه ابرناکی، وزش باد و بارندگی در استان تا دو روز پیش رو خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، مازیار غلامی امروز با اعلام این خبر اظهار کرد: نقشه های هواشناسی نشان دهنده استقرار توده هوای ناپایدار و خنک در منطقه است که بر این اساس ابرناکی، گاهی وزش باد، بارندگی و احتمال رعدوبرق مورد انتظار می باشد.

وی آسمان امروز گیلان را نیمه ابری تا ابری، در بعضی نقاط بارندگی و احتمال رعد و برق، دامنه های جنوب شرقی استان کمی ابری تا نیمه ابری، گاهی افزایش ابر و بارندگی پراکنده عنوان و برای فردا(دوشنبه) نیز همین شرایط را پیش بینی کرد. سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان، بیشینه دما استان در شبانه روز گذشته را با ۳۰ درجه مربوط به منجیل و کمینه دما را با ۱۵ درجه مربوط به جیرنده ذکر کرد. وی بیشینه و کمینه دمای شهر رشت در شبانه روز گذشته را نیز به ترتیب ۲۷ و ۲۳ درجه سلسیوس عنوان کرد. غلامی همچنین بیشترین میزان بارش باران در گیلان طی شبانه روز گذشته را با حدود ۳۰ میلیمتر مربوط به لاهیجان و پس از آن، با ۱۸ میلیمتر مربوط به رشت(ایستگاه هواشناسی کشاورزی) ذکر کرد.