کارگاه اصول و روش ها در امور فارغ التحصیلان با حضور مدیر کل دانش آموختگان دانشگاه آزاد اسلامی، رئیس دبیرخانه هیأت امناء دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، معاون دانشجویی - فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت و کارشناسان و مسوولان به میزبانی واحد رشت در این واحد دانشگاهی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، طهمورثآقاجانی مدیرکل دانش آموختگان دانشگاه آزاد اسلامی کشور با تشکر از میزبانی این دانشگاه، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی با تلاش بسیاری از انسان های شریف و گمنام، راهی را که دانشگاه ها و مراکزعلمی صاحب نام کشور و جهان طی سالیان زیادی رفتند در زمانی کوتاه طی کرده و جایگاه رفیعی را در بین مراکز دانشگاهی به خود اختصاص داده است وامروز به عنوان بزرگترین دانشگاه حضوری جهان در محافل علمی مطرح است.

وی ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی افتخار دارد که بیش از ۵ میلیون و۵۰۰هزار دانش آموخته در مقاطع مختلف کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری با تخصص های مختلف داشته که در جایگاه های مختلف میهن اسلامی و حتی خارج از مرزهای بین المللی مسئولیت داشته و مشغول خدمت هستند و چرخ های اقتصادی کشور با دستان توانای این عزیزان در حال چرخش است.

آقاجانی کار برای دانش آموختگان را بسیار مهم و حساس خواند و اظهار کرد: هر چه قدر کار دقیق، با کیفیت و با ارزش باشد رضایت مندی و اعتبار بخشی هر چه بیشتر دانشگاه آزاد اسلامی را افزایش خواهد داد.

مدیر کل دانش آموختگان دانشگاه آزاد اسلامی کشور با برشمردن وظایف اداره دانش آموختگان دانشگاه، اذعان داشت: یکی از مهمترین وظایف اداره کل دانش آموختگی دانشگاه آزاد اسلامی موضوع فراغت از تحصیل دانشجویان است که با توجه به اعتبار دانشجو پس از پایان تحصیلات با مدارک ارتباط دارد، فعالیت این حوزه به صورت یک کار اساسی و پایدار برای دانشگاه از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

این مسوول تأکید کرد: اداره کل امور دانش آموختگان با مأموریت هماهنگی، تدوین آئین نامه ها، بخشنامه ها، دستورالعمل ها و ایجاد سیستم و رویه یکپارچه و یکنواخت در سطح تمام واحدها و مراکز دانشگاهی و نظارت بر اجرای مراحل فارغ التحصیلی و صیانت از حقوق دانش آموختگان دانشگاه آزاد اسلامی، صدور و تایید مدارک آنان با لحاظ کردن کیفیت و امنیت بالا فعالیت می کند.

شهاب شریعتی رئیس دبیرخانه هیأت امناء دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان نیز در این جلسه برگزاری این دوره ها را مفید خواند و بیان داشت: برگزاری این کارگاه می تواند بسیار مناسب باشد و با توجه به خط مشی های برنامه ریزی شده و به روز رسانی مناسب و رفع مشکلات، در جهت خدمت رسانی هر چه بیشتر به دانشجویان و مجموعه علمی کشور و استان مفید باشد.

تیمور آمار معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت در ادامه این کارگاه ضمن ارائه گزارش از روند فعالیت های انجام گرفته در امور دانش آموختگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت، اظهار کرد: کار در حوزه فارغ التحصیلان بسیار حساس و با اهمیت بوده چرا که در این حوزه کارشناسان با ید با بررسی مجدد پرونده آموزشی دانشجویان و دقت و حساسیت در این امور نسبت به صدور مدارک تحصیلی دانش آموختگان اقدام کنند.