مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی گفت: قانون خاص و مهم حمل و نقل هوایی در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، رحمت‌الله مه‌آبادی پیش از ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل فرودگاه گیلان خدمت به مردم بزرگ ایران در نظام اسلامی را دارای شأن بالایی دانست.

وی گیلان را استانی بزرگ و با عظمت خواند و افزود: گیلان دارای تمدن باشکوهی بوده و از مشخصه‌های این استان روح مقابله با متجاوزان بیگانه است.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی پیشینه گیلان را ستودنی خواند و تصریح کرد: فرودگاه نماد توسعه استان و کشور بوده و به عنوان مغناطیس جذب سرمایه‌گذار محسوب می‌شود.

وی فرودگاه را جزء حکومت مدرن دانست و اضافه کرد: از فرودگاه به عنوان اینترنت فیزیکی یاد شده شده است.

مه‌آبادی شبکه فرودگاهی را یکی از شاخص‌های سنجش قدرت نرم کشورها دانست و گفت: شبکه فرودگاهی متعلق به یک مجموعه نیست و سرمایه ملی بوده که با مساعدت ۷۰ دستگاه ذی‌نفع در یک مدیریت پیچیده در شرایط بحران کار می‌کند.

این مقام دولتی بهبود سامانه کمک ناوبری هوایی را وظیفه‌ای مهم خواند و خاطرنشان کرد: در دولت تدبیر و امید اتفاق بزرگی در عرصه فرودگاهی و حمل و نقل هوایی رخ داد.

کارنامه ناموفق دولت‌های قبلی در زمینه فرودگاهی کشور / فرودگاه گیلان به بن‌بست رسیده است

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی کارنامه تمام دولت‌های پیشین در زمینه فرودگاهی را ناموفق دانست و یادآور شد: مجلس با کمک دولت فعلی به داد صنعت هوایی رسید.

وی اضافه کرد: روز گذشته قانون خاص حمل و نقل هوایی توسط مجلس با کمک دولت به تصویب رسید که اتفاق بسیار مهمی بود.

مه‌آبادی تصویب قانون حمل و نقل هوایی را تکمیل کننده ماده ۱۶۱ قانون برنامه پنجم توسعه عنوان کرد و درباره وضعیت فرودگاه گیلان اظهار کرد: رتبه هفدهم فرودگاه در جایگاه گیلان نیست و باید این موقعیت ارتقاء یابد.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی با بیان اینکه فرودگاه گیلان به بن‌بست رسیده است، خاطرنشان کرد: اگر فرودگاهی به بن بست برسد به گلوگاه توسعه محلی و فرامحلی تبدیل می‌شود.

وی ادامه داد: فرودگاه گیلان ۲۲۰ هکتار وسعت دارد و در شرکت فرودگاهی فرودگاه‌های کمتر از ۴۰۰ هکتار فرودگاه محسوب نمی‌شوند.

مه‌آبادی با اشاره به اینکه تملک اراضی ۱۶۰ هکتار در فرودگاه رشت امری ضروری است، ادامه داد: استاندار و نمایندگان مجلس گیلان باید کمک کنند تا مشکل وسعت فرودگاه سردار رشت در قالب طرح ملی برطرف شود.

وی بحران ترکیه، مشکل پتروشیمی ماهشهر و فاجعه منا را از دغدغه‌های مهم شرکت فرودگاهی ذکر کرد و یادآور شد: در این حوادثروز و شب نداشتیم.

به گزارش موج، در مراسم مذکور غلامرضا کریم‌آقایی به عنوان مدیرکل جدید فرودگاه گیلان معرفی و از تلاش‌های رضوانی قدردانی شد.