رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از افتتاح بزرگترین واحد سلولوزی کشور در آینده نزدیک خبر داد و گفت: با راه اندازی این واحد نه تنها در حوزه صنعت بلکه در حوزه کشاورزی نیز اتفاق های خوبی می افتد.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، علی منتظری چهار شنبه شب در همایش گرامیداشت روز ملی صنعت و معدن در استان با اشاره به اقدامات انجام شده برای رفع موانع تولید افزود: در این راستا، بالغ بر ۳۸ جلسه اصلی و ۳۲۵ جلسه فرعی برگزار شده است.

وی اظهار کرد: با برگزاری کارگروه های رفع موانع تولید تاکنون ۴۳ مشکلات درصد واحدهای تولیدی رفع شده است. وی با اشاره به مشکلات اعتباری بیشتر واحدهای صنعتی استان اظهار کرد: در همین راستا، تا کنون بیش از ۴۰۰ واحد تولیدی برای اخذ تسهیلات از صنایع کوچک و متوسط به بانک ها معرفی شده اند. منتظری با بیان اینکه بالغ بر یکهزار و ۱۰۰ واحد صنعتی نیمه تمام در استان داریم، اظهار کرد: با راه اندازی این واحدهای تولیدی ۴۲ هزار شغل جدید در استان ایجاد می شود. وی اظهار کرد: در سال ۹۴،۷۲۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در استان انجام شد که پیش بینی می کنیم امسال میزان سرمایه گذاری در استان به بیش از یکهزار میلیارد تومان برسد. وی تصریح کرد: تشکیل خانه صنعت، معدن و تجارت از اقدامات مثبت بوده است که امیدواریم با این اقدامات آینده روشنی را برای صنعت استان ترسیم کنیم. منتظری به بخش معدن نیز اشاره و تصریح کرد: معادن استان توانسته مصالح پروژه های عمرانی استان را تامین نمایند. وی در بخش دیگری از سخنانش در بخش تجارت نیز از ثبت برند یکی ازشرکت های فرشبافی گیلان در سوئیس خبر داد. همایش گرامیداشت ملی روز صنعت، معدن و تجارت در گیلان با حضور صادق زاده سرپرست معاونت وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد.