مدیر کل فروگاه سردار جنگل رشت گفت: از ابتدای سال جاری ده پروژه اعم از مطالعاتی، خدماتی، پشتیبانی و هوانوردی با اعتباری بالغ بر ۱۴۶ میلیارد ریال آغاز و یا اقدامات لازم برای شروع آنها انجام شده است.

فتاح رضوانی امروز در گفت و گو با خبرنگار موج در رشت، از پروژه های در حال اجرای این فرودگاه خبر داد و گفت: ساختمان C. C. TVبه متراژ ۳۰۰ متر مربع و ساختمان پشتیبانی عملیات زمستانی و تجهیزات ایمنی زمینی به متراژ ۴۳۰ متر مربع که مجموعاّ هشت میلیارد ریال از محل اعتبارات شرکت فرودگاههای کشور در دست اجرا می باشد.

وی به تکمیل سیستم هوشمند سازی اماکن و محاوط فرودگاه با اعتبار هفت میلیارد ریال اشاره کرد و افزود: برای پروژه خرید، نصب و اجرای سیستم سرمایشی و گرمایشی ساختمان پشتیبانی پروازهای خارجی بیست و پنج میلیارد ریال هزینه خواهد شد.

وی همچنین پروژه آبرسانی و ایستگاه پمپاژ آب شرب فرودگاه رشت با اعتبار سی و دو میلیارد ریال، فاز دوم محوطه سازی ترمینال جدید با اعتبار ۴۵ میلیارد ریال، خرید سامانه ناوبری به ارزش پانزده میلیارد ریال را نیز از دیگر پروژه های در دست اقدام این اداره کل اعلام کرد و افزود: مطالعات فاز دوم استریپ پروازی و زهکشی بالغ بر چهار میلیارد ریال، مطالبات پروژه های در دست اقدام بالغ بر ده میلیارد ریال، از دیگر پروژه هایی هستند که کلیه مقدمات اجرایی آنها از ابتدای سال جاری شروع و طی برنامه زمانبندی مشخص اجرا خواهد شد.

این مسوول خاطرنشان کرد: در یک بازه زمانی دوساله و بسیج همگانی که برای تصویب طرح جامع فرودگاهی انجام شد جای شکرش باقی است که در حاضر، مسوولان شرکت فرودگاه ها، مسوولان استانی، نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور عزم جزم نمودند که مهمترین هدف برنامه ریزی شده یعنی تملک اراضی مورد نیاز فرودگاه محقق شود.

وی اظهار داشت: امروز همه مسوولان استانی و کشوری بر اساس اقداماتی که صورت پذیرفت، بر این باورند که تملک اراضی اطراف فرودگاه جهت پیاده سازی طرح جامع فقط از محل منابع ملی میسّر است و هیچ چشم داشتی نباید به منابع داخلی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران داشت.

مدیر کل فرودگاه گیلان همچنین اذعان داشت: با توجه به رایزنی هایی که انجام شد، نوبخت قول داده است تا به هر نحو ممکن بخشی از این اراضی در آینده نزدیک تملک شود.