عضو شورای اسلامی شهر رشت گفت: حق بیمه از حقوق نیروهای آتش‌نشان برداشته می‌شود، اما دفترچه‌های بیمه آنها اعتبار ندارد و این موضوع بسیار ناراحت‌کننده است.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، عباس صابر ظهر امروز در جلسه کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی این شهر بابت تأخیر در پرداخت حقوق آتش‌نشانان رشت عذرخواهی کرد.

وی اظهار کرد: اینکه حقوق آتش‌نشانان با تأخیر پرداخت شود و بعد اعضای شورا در نطق‌های خود بخواهند این مشکل را برطرف کنند واقعاً تعجب برانگیز است.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه پرداخت حقوق بابت تلاش یکماهه و شبانه‌روزی کارکنان باید سر موعد مقرر انجام شود، تصریح کرد: نباید به گونه‌ای عمل شود که حقوق کارکنان و کارگران به تأخیر بیفتد.

وی ادامه داد: اگر برای آتش‌نشانان نردبان و دیگر تجهیزات را خریداری کنیم در واقع به وظیفه خود عمل کرده‌ایم، اما این موضوع که حق بیمه از حقوق نیروهای آتش‌نشان برداشته می‌شود ولی دفترچه‌های بیمه آنها اعتبار ندارد ناراحت کننده است.

صابر تصریح کرد: بار دیگر از تمام نیروهای آتش‌نشانی رشت به دلیل کوتاهی‌هایی که در زمینه پرداخت حقوق و حق بیمه آنها انجام می‌شود عذرخواهی می‌کنیم.

وی یادآور شد: امیدواریم شرایط به گونه‌ای مدیریت شود که دیگر شاهد چنین مشکلاتی برای نیروهای سازمان آتش‌نشانی و دیگر نهادهای تابعه شهرداری رشت نباشیم.