مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان از ایجاد مجتمع گردشگری دریایی در بخش خشکی و دریایی بندر انزلی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از انزلی، حسین چراغی امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به تهیه طرح توسعه گردشگری دریایی در این بندر اظهار کرد: گردشگری دریایی به لحاظ ایجاد اشتغال و جذب گردشگر در بخش دریایی می‌تواند برای گیلان بسیار موثر باشد.

وی به نبود زیرساخت‌های لازم برای ایجاد مجتمع گردشگری دریایی در گیلان اشاره کرد و افزود: با توجه به حمایت‌های وزارت راه و شهرسازی مبنی بر ساماندهی گردشگری دریایی در گیلان، منطقه بندر انزلی برای هدایت گردشگران دریایی در نظر گرفته شده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان با بیان اینکه گردشگری در ساحل از برنامه‌های تدوین شده در بندر انزلی است، تصریح کرد: ایجاد مجتمع گردشگری دریایی باید برای سرمایه‌گذار توجیه اقتصادی داشته باشد.

چراغی، مجتمع گردشگری دریایی بندر انزلی را دارای دو بخش خشکی و دریا خواند و بیان کرد: در بخش خشکی مجتمع مذکور تفریح‌های مربوط به خشکی وجود دارد و بخش دریایی، گردشگری دریایی را پوشش می‌دهد.

وی به وجود ۶۴۲ مارینا در تمام دنیا اشاره کرد و گفت: در کشور ترکیه ۳۳ مارینا وجود دارد و اگر این اتفاق در بندر انزلی بیفتد به عنوان نخستین مارینا و مجتمع گردشگری دریایی در کشور می‌تواند ایجاد شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان با اشاره به اینکه مجتمع گردشگری دریایی استعداد ویژه‌ای به منظور جذب گردشگر دریایی برای استان محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد: از نیمه سال گذشته و امسال طرح‌های سرمایه‌گذاری در بندر انزلی به بخش خصوصی واگذار شده است.

چراغی به سرمایه‌گذاری ۷۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی برای ساخت سیلو، انبار و مخازن روغن خوراکی در سال ۹۴ در بندر انزلی اشاره کرد و یادآور شد: امسال سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بندر انزلی ۱۰۰ میلیارد تومان برآورد شده است و می‌تواند استعدادهای این بندر در حوزه‌های مختلف را افزایش دهد.

وی با بیان اینکه دو طرح قدیم و طرح توسعه جدید در بندر انزلی داریم، اظهار کرد: طرح توسعه جدید بندر انزلی شامل اسکله‌های سوخت، مجتمع کشتی‌سازی، کانون شماره ۲ غلات، اسکله‌های کانتینری و انبارهای عمومی است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان متذکر شد: ایجاد مجتمع گردشگری دریایی و ترمینال مسافری در اسکله شماره یک بندر انزلی برنامه‌ریزی شده است.