امام جمعه موقت رشت با بیان اینکه دریافت حقوق‌های نجومی دنیاطلبی است، گفت: مبنای دریافت حقوق در نظام اسلامی باید مشخص شود.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، حجت‌الاسلام والمسلمین اسماعیل پوررضا امروز در نماز جمعه این شهر با رعایت خود و تمام مومنان به تقوای الهی، اظهار کرد: رعایت تقوا بزرگ‌ترین حق خداوند نزد انسان‌ها است.

وی با بیان اینکه هیچ‌کس یک دفعه خوب و بد نمی‌شود و این امر به مرور اتفاق می‌افتد، افزود: فرمان الهی را رعایت کنیم، زیرا لحظه‌ها در حال عبور بوده و دنیا محل گذر است.

خطیب موقت رشت ایمان را جاده لغزنده‌ای دانست و ادامه داد: تقوا دستگیره محکمی است که می‌تواند ما را در این خط حفظ کرده و به امام عصر(عج) برساند.

وی با تصریح بر اینکه خداوند در عمل انسان‌ها به قلب‌های آنها نگاه می‌کند، بیان کرد: خداوند دنیا را برای تربیت انسان‌ها خلق کرده است.

پوررضا یکی از آموزه‌های دینی را خداترسی عنوان کرد و یادآور شد: از چشم خداوند متعال و فرشتگان نمی‌توان کاری را پنهان کرد‌.

وی با اشاره به اینکه خداوند انسان‌ها را دوست دارد، خاطرنشان کرد: محبت خدا در انجام کارها بالاتر از خداترسی بوده و انجام کارها برای رضایت خدا مهم است.

امام جمعه موقت رشت با اشاره به اینکه خداوند معیارهایی در نظر گرفته که انسان به گمراهی کشانده نشود، افزود: کسی که دنیا را دوست دارد خدا او را دوست ندارد.

* دریافت حقوق‌های نجومی دنیاطلبی است

وی اضافه کرد: انجام کارهای دنیایی برای برطرف کردن مشکلات، دوست داشتن دنیا محسوب نمی‌شود بلکه یقه پیراهن را تا آخر بستن و حقوق‌های نجومی گرفتن دنیاطلبی است، دنیا را باید برای رسیدن به زندگی متعالی قرار دهیم.

پوررضا با بیان اینکه در مسیر رسیدن به خدای متعال حرکت از خلوت و درون آغاز می‌شود، اظهار کرد: ابتدا باید به حقیقت و آرامش برسیم و در مرحله بعد می‌توانیم دست دیگران را بگیریم.

وی ظلم نکردن به انسان‌ها را از سفارش اسلام دانست و تصریح کرد: اگر تمام کفر جمع شوند و آمریکا را تشکیل دهند با استحکام از درون می‌توانیم ایستادگی کنیم.

خطیب موقت رشت به سال اقتصاد مقاومتی٬ اقدام و عمل اشاره کرد و افزود: آرزو داریم در استان‌ها گروه‌های مردمی در پایان سال به عنوان انسان‌های بی‌طرف رفتار دولت‌ها را بررسی کنند.

وی با بیان اینکه هدف مچ‌گیری نیست، یادآور شد: اشکال و نقص‌ها برای برطرف کردن مشخص شود و اگر این اتفاق بیفتد به معنای واقعی مردم‌سالاری دینی است.

پوررضا امر به معروف و نهی از منکر را حقی دانست که خداوند با شرایطی به مومنان داده است.

وی مخفی کاری را به معنای مصلحت ندانست و گفت: اگر مسؤولی درست کار نکند آبروی نظام می‌رود.

خطیب موقت رشت در ادامه با تبریک روز بهزیستی، یادآور شد: امروز کمک کردن به افراد نیازمند کار آسانی نیست.

وی با تبریک سالروز تأسیس شورای نگهبان قانون اساسی، اظهار کرد: شورای نگهبان از ارکان نظام اسلامی بوده و وظیفه تطبیق قوانین با اسلام را به‌عهده دارد، همچنین امام(ره) با پذیرش قطعنامه ۵۹۸ جنگ را مدیریت کرد و بعدها مشاهده کردیم دشمنان به جان همدیگر افتادند و تدبیر الهی امام(ره) تأثیر خود را گذاشت.

وی با توصیه به جوانان برای مشاهده سریال معمای شاه، گفت: انقلاب پختگی٬ زیرکی و بصیرت می‌خواهد.

خطیب موقت رشت با تأکید بر اینکه باید با دقت پشت سر رهبری حرکت کنیم، متذکر شد: هرگاه پشت سر ولایت حرکت کردیم به اقتدار رسیدیم، همچنین به دشمنان هویت ملت ایران اعلام می‌کنیم با وجود شبکه‌های مختلف می‌خواهید بین نسل جدید و قدیم گسست ایجاد کنید اما جوانان ما هوشیار هستند که غیرت‌ها و عفت‌ها از جامعه گرفته نشود.

پوررضا با اشاره به اینکه وقتی بی‌عفتی در جامعه بیاید مردم در زندگی خود به طرف شادی کاذب می‌روند، یادآور شد: اگر فساد در جامعه رواج پیدا کند وقتی بگوییم بیت‌المال را نخورید٬ می‌خندند.

وی درباره برجام تصریح کرد: در سالروز برجام بعضی از موارد قابل دفاع اما در برخی از موضوع‌ها جای بحثوجود دارد.

امام جمعه موقت رشت خطاب به مسؤولان یادآور شد: تغییر مدیران در گیلان روی آگاهی و علم انجام شود و اگر به این جمع‌بندی نرسیدید تغییر ندهید و از آن مهم‌تر اینکه کار را به اهل آن واگذار کنید.

وی با تصریح بر اینکه مبنای دریافت حقوق در نظام اسلامی باید مشخص شود، خاطرنشان کرد: روی این مبانی باید کار کنیم.