مراسم افتتاحیه مسابقات شطرنج جام ستارگان با حضور رییس فدراسیون جهانی شطرنج، آناتولی کارپف، مدیرعامل سازمان، استاندار گیلان، رییس فدراسیون شطرنج ونمایندگان مجلس در منطقه آزاد انزلی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج از انزلی، رضا مسرور مدیرعامل و رییس هیات مدیره سازمان در مراسم افتتاحیه نخستین مسابقات بین المللی جام ستارگان در منطقه آزاد انزلی هدف سازمان منطقه آزاد انزلی را ایجاد زیرساخت های لازم برای برگزاری مسابقات ورزشی جهانی در این منطقه عنوان کرد.

محمدعلی نجفی استاندار گیلان نیز در این مراسم برگزاری جام ستارگان شطرنج با حضور اساتید بزرگ و قهرمانان نامی شطرنج را رویداد بی نظیر بین المللی خواند و از برگزاری این مسابقه بزرگ در گیلان ابراز خرسندی و از دست اندر کاران ان تقدیر کرد.

وی افزود: این مسابقات بسیار زیبا حاصل همدلی سازمان فدراسیون شطرنج منطقه ازاد انزلی، و اداره کل ورزش و جوانان گیلان است.

استاندار گیلان این شهر را سرزمین گیل و دیلم مفاخر و نام اوران در حوزه های مختلف ورزشی علمی هنری فرهنگی و … خواند و گفت: گیلان سرزمین و زادگاه میرزا کوچک جنگلی است و میرزا یکی از بزرگترین افتخارات استان است.

نجفی در مورد شطرنج گفت: شطرنج یک ورزش ذهنی است و این رشته ورزشی میتواند اندیشیدن را به جوانان بیاموزد و این اندیشیدن میتواند در عرصه های مختلف زندگی و مدیریتیآنها تاثیر گذار باشد.

ایلیومه ژینوف رئیس فدراسیون جهانی شطرنج نیز در این مراسم، منطقه آزاد انزلی را به عنوان دروازه بزرگ ورود ستارگان شطرنج جهان به ایران دانست.

آناتولی کارپف قهرمان اسبق شطرنج جهان نیز دراین مراسم اظهار کرد: امیدوارم همه ایرانیان از الگوی منطقه آزاد انزلی در توسعه ورزش بهره برند.

مسعود رهنما، مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان نیز در این مراسم از برگزاری مسابقات جام ستارگان شطرنج در منطقه آزاد انزلی ابراز خرسندی کرد و گفت: این یک رویداد بزرگ بین المللی است.

مهرداد پهلوان زاده، رئیس فدراسیون شطرنج ایران نیز در این مراسم، برگزاری مسابقات شطرنج جام ستارگان را در ایران به ویژه انزلی تحقق رویایی بزرگ برای شطرنج کشور عنوان کرد.