مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های گیلان از ثبت ۲ میلیون و ۹۱۱ هزار و ۳۱۴ تردد طی تعطیلات عید فطر در راه‌های استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، ناصر آل‌محمدی امروز در جلسه حمل و نقل و پایانه‌های گیلان با اشاره به حضور گردشگران و مسافران در استان گفت: گیلان در ایام تعطیلات عید فطر امسال پنجمین استان پرتردد کشور بوده است.

وی با بیان اینکه در مدت مذکور بیش از ۲ میلیون و ۹۱۱ هزار تردد در راه‌های گیلان ثبت شده است، تصریح کرد: در تعطیلات عید فطر، ۲ میلیون و ۹۱۱ هزار و ۳۱۴ تردد در راه‌های استان به ثبت رسیده است.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های گیلان محور رشت‌ ‌ خمام را با ۱۵۳ هزار و ۹۰۴ دستگاه خودرو دارای بیشترین آمار تردد در مدت مذکور عنوان کرد و گفت: این محور رتبه نخست تردد را در گیلان کسب کرده است.

وی آزادراه قزوین‌ ‌ لوشان را دومین محور پرتردد در تعطیلات عید فطر ذکر کرد و یادآور شد: در این محور ۱۵۲ هزار و ۲۲۳ تردد انجام شده و رتبه دوم را کسب کرده است.

به گفته آل‌محمدی، آزادراه قزوین‌ رشت در ۱۶ تیرماه جاری با ورود ۶۳ هزار خودرو در بازه زمانی ۲۴ ساعته تردد سنگینی را تجربه کرده است.

وی خاطرنشان کرد: در ایام عید فطر، ۳۳۲ هزار و ۸۹۷ دستگاه خودرو به گیلان وارد و ۳۱۵ هزار و ۱۰۴ دستگاه وسیله نقلیه از استان خارج شدند.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های گیلان ثبت آمار تردد مذکور را از طریق ۳۷ سامانه ترددشمار در محور رفت و برگشت بیان کرد.