کارشناس هواشناسی گیلان از بارندگی و کاهش دما در این استان خبر داد و گفت: شرایط بارندگی گیلان تا اواسط هفته جاری ادامه می‌یابد.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، مازیار غلامی امروز با اشاره به وضعیت هوای گیلان اظهار کرد: اکنون بارندگی در آستارا، رشت، بندرانزلی، بندر کیاشهر و لاهیجان آغاز شده و در لاهیجان همراه با رعد و برق است.

وی دمای فعلی رشت را ۲۵ درجه سانتی‌گراد بالای صفر عنوان کرد و افزود: رطوبت نسبی هوا ۸۵ درصد است و از امروز شرایط بارندگی در گیلان مهیا می‌شود.

کارشناس هواشناسی گیلان با بیان اینکه عصر و امشب بارندگی شدت می‌یابد، تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود امشب و صبح فردا بر شدت بارش‌ها افزوده شده و همراه با وزش باد باشد.

وی با اشاره به اینکه شدت بارندگی موجب آبگرفتگی معابر می‌شود، خاطرنشان کرد: بالا آمدن آب سطح رودخانه‌ها دور از انتظار نیست.

غلامی سطح جاده‌ها را بر اثر بارندگی لغزنده خواند و خاطرنشان کرد: شرایط بارندگی تا اواسط هفته جاری ادامه دارد.

وی با تصریح بر اینکه از امروز تا روز دوشنبه هفته جاری کاهش دما در گیلان محسوس می‌شود، یادآور شد: در این مدت دریا مواج است و ارتفاع موج افزایش می‌یابد.

کارشناس هواشناسی گیلان از گردشگران و مسافران خواست در حاشیه رودخانه‌ها چادر نزنند و رانندگان نیز با توجه به لغزندگی سطح جاده‌ها، دقت لازم را در هنگام رانندگی داشته باشند.