معاون امور عمرانی و برنامه ریزی فرمانداری رشت گفت: نظارت بر پخت نان و توزیع آرد و نان در قالب کارگروه های گسترده توسط بخشداران و شهرداران صورت گیرد.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، منا ابروفراخ امروز در جلسه بررسی مشکلات آرد و نان شهرستان رشت، با اشاره به لزوم پررنگ شدن نقش نظارتی دهیاران و شهرداران در افزایش تولید نان فانتزی در بخش های تابعه رشت، گفت: تدابیر لازم در این زمینه باید بر اساس پیش بینی های دولت اندیشیده شود.

وی با تاکید بر نظارت بر پخت نان و توزیع آرد و نان در قالب کارگروه های گسترده توسط بخشداران و شهرداران اذعان داشت: با همت هر چه بیشتر در این زمینه، مشکلات موجود در بخش ها قابل حل خواهد بود.

ابروفراخ اندیشیدن تدابیر ویژه ای را برای نانوایی های سواحل ضروری دانست و افزود: این تدابیر باید با هدف افزایش نان حجیم و رژیمی در این مناطق باشد تا نان مرقون به صرفه برای همگان در دسترس باشد.

وی میزان توزیع نان حجیم در کل شهرستان را چهل درصد عنوان کرد و اذعان داشت: این میزان باید با سازماندهی توسط مراجع ذیربط به گونه ای یکنواخت افزایش یابد.

معاون امور عمرانی و برنامه ریزی فرمانداری شهرستان رشت افزود: این سهمیه آردی که به ازای هر نانوایی، در شهرستان توزیع می شود مختص ساکنین و مردم آن محل می باشد و ما معتقدیم که هر نانوایی که بتواند نان با کیفیت و مطلوب ارائه کند، می تواند مجوز و تسهیلات مورد نظر نانوایان را که در دستور کار می باشد، دریافت کند.

وی همچنین با اشاره به دوگانه سازی شدن نانوایی ها، افزود: این دستور کار متعلق به سال ۱۳۸۹ بوده است که متاسفانه تاکنون پیشرفت اجرایی نداشته است و در این بحثباید تدبیر لازم برای آزادپزها اندیشیده شود تا مجوز و امکانات لازم برای نانوایی هایی که دچار این مشکل می باشند، فراهم شود.