سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه لنگرود از برگزاری مسابقه مقاله‌نویسی «چرا من یک محجبه‌ام» در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از لنگرود، حامد اسماعیل‌پور روز پنجشنبه با اشاره به برگزاری مسابقه مقاله‌نویسی اظهار کرد: برای نخستین بار مسابقه مقاله‌نویسی با عنوان «چرا من یک محجبه‌ام» در مقطع سنی ۹ تا ۱۶ سال خواهران در لنگرود برگزار می‌شود.

وی برنامه‌های مبتذل شبکه‌های ماهواره را در حال آسیب به ارزش‌ها و اعتقادات اصیل اسلامی و ایرانی دانست و افزود: عفاف و حجاب زنان یکی از مهم‌ترین دلایل حفظ سلامت خانواده‌هاست و مسابقه مذکور در راستای توجه به این امر برگزار می‌شود.

به گفته سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه لنگرود، وقتی زنان مسلمان به چارچوب‌های اعتقادی خود در پوشش اسلامی پایبند باشند به طور یقین به ظواهر فریبنده و زودگذر و پوچ بی‌اعتنا می‌شوند.

وی گفت: اگر زن مومن و انقلابی ایران اسلامی به حفظ حجاب اهمیت دهد نسلی که در دامنش پرورش می‌یابد نیز به این ارزش‌ها پای‌بند می‌شود.

اسماعیل‌پور توجه به موضوع عفاف و حجاب را در جامعه ضروری دانست و یادآور شد: حضور دلیرانه مردان در دوران هشت سال دفاع مقدس در صحنه نبرد حق علیه باطل به دلیل اعتماد و اطمینان خاطر نسبت به حضور زنان محجبه و پای‌بند به ارزش‌ها در سنگر خانه و خانواده بود.

وی درباره زمان ارسال آثار برای شرکت‌کنندگان در مسابقه مقاله‌نویسی مذکور، خاطرنشان کرد: علاقه‌مندان می‌توانند تا تاریخ ۲۱ تیر ماه جاری آثار خود را حداکثر در ۱۵ سطر به اداره اوقاف وامور خیریه شهرستان لنگرود ارسال کنند.

سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه لنگرود یادآور شد: پس از بررسی آثار به ۱۵نفر از برگزیدگان جوایز نفیسی اهدا می‌شود.