استاندار گیلان با حضور در جمع معلولان زیرپوشش بهزیستی این استان در ضیافت افطاری آنها شرکت و بر راه‌اندازی اخبار ناشنوایان از شبکه باران گیلان تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، ضیافت افطاری جمعیت هدف اداره کل بهزیستی گیلان «معلولان و فرزندان» زیرپوشش این نهاد امشب با حضور محمدعلی نجفی استاندار گیلان در تالار سلطان این شهر برگزار شد.

استاندار گیلان در این نشست ضمن ابراز همدردی با مسائل و مشکلات جامعه هدف بهزیستی گیلان، برطرف شدن مشکلات آنها را یکی از اهداف مهم عنوان کرد.

وی با بیان اینکه پیگیر مشکلات مددجویان معلول بهزیستی گیلان می‌شود، تصریح کرد: از کمبود امکانات خادمان این بخش متأثر شدم و از اینکه چرا برخی فضای خدمت به این قشر را غیر کاری نشان می‌دهند جای تأمل است.

نجفی با اشاره به راه‌اندازی اخبار ناشنوایان از شبکه باران، افزود: در این زمینه تمهیدات لازم اندیشیده می‌شود.

وی به ساماندهی مبلمان شهری اشاره کرد و گفت: در زمینه مبلمان شهری در رشت کمتر مشکل وجود دارد اما در دیگر شهرستان‌ها باید اقدام لازم صورت گیرد.

رونمایی از کتاب افتخارات معلولان زیرپوشش بهزیستی گیلان

مدیر کل بهزیستی گیلان نیز در مراسم مذکور با بیان اینکه ۲۵ تا ۳۰ تیر ماه هفته بهزیستی است، اظهار کرد: در این هفته از کتاب حاوی افتخاراتی که معلولان گیلان در زمینه تئاتر، ورزش، موسیقی در سطح ملی و بین‌المللی کسب کرده‌اند، رونمایی می‌شود.

محمدرضا پارسی، از رونمایی کتاب «شعر شاعران نابینای گیلان» در هفته بهزیستی خبر داد و تصریح کرد: تلاش می‌کنیم استخدام سه درصدی معلولان در اداره‌ها تحقق یابد.

رئیس انجمن ناشنوایان شرق گیلان نیز در مراسم مذکور اظهار کرد: رمضان ماه دوستی، صلح و برادری است و جای گله‌‌مندی از مشکلات نیست.

محمد صوفی با اشاره به اینکه مشکلات ناشنوایان زیاد است، گفت: یکی از مشکلات این است که جلسات برگزار شده و مصوبات مورد تصویب قرار می‌گیرد اما همه به دست فراموشی سپرده می‌شود.

وی با بیان اینکه در ارتباطات اجتماعی مشکل داریم، خاطرنشان کرد: نمی‌توانیم در اداره‌ها کارهای خود را پیگیری کنیم و در زمینه اخبار ناشنوایان اقدامی صورت نگرفته و مبلمان شهری و استخدام معلولان در اداره‌ها نیز از دیگر مسائل و مشکلات است.

معاون توانبخشی مدیر کل بهزیستی گیلان نیز در مراسم مذکور از ثبت اطلاعات ۴۳ هزار معلول در بانک اطلاعاتی این نهاد خبر داد و گفت: معلولان استان به حدود ۷۲ هزار نفر می‌رسند اما بسیاری از آنها شناسایی نشده‌اند.

رحیم تکاملی درباره مناسب‌سازی شهرها و اماکن عمومی تصریح کرد: در زمینه مناسبت‌سازی رتبه برتر کشور را داریم و در تلاش هستیم تا تمام شهرها مناسب‌سازی صورت گیرد و فضای خوب برای معلولان و افراد سالمند ایجاد شود.

به گزارش موج، در پایان مراسم ضیافت افطاری، نخبگان نابینا و دانشجویان مقاطع عالی، ورزشکاران معلول زیرپوشش بهزیستی گیلان و … تجلیل شدند.