برگزیدگان بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه های علوم پزشکی کشور در 3 بخش ادبی، هنری و فن آوری در مجتمع فرهنگی آموزشی زیباکنار تقدیر شدند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج از بندر انزلی، در دومین شب از بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت، با حضور محمدمهدی بحرالعلوم رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت و درمان و جمعی از مسولان استانی و دانشگاهی و بیش از هزار و دویست نفر از چهره های برجسته قرآنی کشور در سالن اجتماعات تالار جام جم مجتمع فرهنگی آموزشی زیباکنار، برگزار شد.

جشنواره قرآن و عترت نبض سالانه فعالیت های قرآنی وزارت بهداشت است

محمد مهدی بحرالعلوم دبیر بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت در آیین اختتامیه دومین روز از این جشنواره ضمن تقدیر از تمامی دست اندرکاران برگزاری جشنواره و میزبانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، گفت؛ جشنواره قرآن و عترت دانشگاه های علوم پزشکی کشور، نبض سالانه فعالیت های قرآنی وزارت بهداشت است و برگزاری آن لازم اما کافی نمی باشد، لذا مجموعه ای از فعالیت های قرآنی در حوزه های پژوهشی، آموزشی و تبلیغی تعریف شده و امید داریم به انجام کیفی آنها دست یابیم.

 محمد مهدی بحرالعلوم، هدف از این جشنواره را تغییر و ارتقای رفتارها ، گفتارها و اعتقادات عنوان کرد و افزود: اگر به این مهم دست پیدا نکنیم ، در واقع به یک فعالیت تبلیغی و کلیشه ای اکتفا کرده ایم که قطعا مد نظر ما نیست.

. رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت، اظهار داشت: دانشگاه های علوم پزشکی در سال گذشته در بین دستگاه های دانشگاهی، رتبه اول را کسب کرده و این در شرایطی است که ظرفیت های مغفول در وزارت بهداشت وجود دارد که اگر احیا شده و مورد توجه قرار گیرد، موفقیت های بیشتری را رقم می زند.

وی با اشاره به این که آیین نامه جشنواره با هم اندیشی نمایندگانی از اساتید، دانشجویان و کارمندان تدوین می شود، از شرکت کنندگان خواست تا با ارایه نظرات خود در هر چه بهتر برگزار شدن بیست و چهارمین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاه های علوم پزشکی کمک کنند.

 در این مراسم برگزیدگان قرآنی وزارت بهداشت در 3 بخش ادبی، هنری و فن آوری تقدیر شدند. شعر، داستان، نمایشنامه نویسی و فیلمنامه نویسی از موضوعات قابل تقدیر در بخش ادبی جشنواره بود و خوشنویسی، معرق و منبت، طراحی پوستر، نقاشی، نقاشی خط، عکاسی، فیلم کوتاه، تئاتر صحنه ای، کامیک استریپ، از محورهای بخش هنری جشنواره بود. تولید اپلیکشن و ربات و کانال مجازی قرآنی نیز محورهای فناوری را به خود اختصاص داد.

برگزیدگان بخش ادبی/ رشته شعر

گروه اساتید: رتبه سوم، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان-مهرداد زیلیان

گروه اساتید: رتبه دوم، دانشگاه علوم پزشکی کاشان-مریم اخوان

گروه کارمندان: رتبه سوم، دانشگاه علوم پزشکی اهواز-سیما نقدی

گروه کارمندان: رتبه دوم، دانشگاه علوم پزشکی اردبیل – کاظم نظری

گروه دانشجویان: رتبه سوم، دانشگاه علوم پزشکی مشهد-احمد جواد نوآبادی

گروه دانشجویان: رتبه دوم، دانشگاه علوم پزشکی مشهد- رحیمه مهربان

گروه دانشجویان: رتبه اول، دانشگاه علوم پزشکی بجنورد-امیر محمد خوبان

برگزیدگان بخش ادبی/ رشته داستان نویسی

گروه اساتید: شایسته تقدیر دانشگاه علوم پزشکی تبریز-راحله حضرتی

گروه کارمندان: شایسته تقدیر دانشگاه علوم پزشکی اصفهان – رضوان آشنافر

گروه دانشجویان: شایسته تقدیر دانشگاه علوم پزشکی تبریز-فرحناز ورمزیار

گروه دانشجویان: شایسته تقدیر دانشگاه علوم پزشکی بوشهر-افشین زارع

گروه دانشجویان: شایسته تقدیر دانشگاه علوم پزشکی کاشان-سارا چوپان نژاد

برگزیدگان بخش ادبی/ رشته فیلمنامه نویسی

گروه اساتید: شایسته تقدیر، دانشگاه علوم پزشکی گلستان-لیلا الیاسی

گروه کارمندان: شایسته تقدیر، دانشگاه علوم پزشکی کاشان – محمد حمید زارع حوشقانی

گروه کارمندان: رتبه اول، دانشگاه علوم پزشکی تبریز – علیرضا اسماعلیان مقدم

گروه دانشجویان: شایسته تقدیر، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان -حامد شجاعی فر

گروه دانشجویان: رتبه اول، دانشگاه علوم پزشکی بیرجند -فاطمه انتظاری

گروه دانشجویان: رتبه دوم، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی - علی قاسمی

گروه دانشجویان: رتبه سوم، دانشگاه علوم پزشکی ابیرجند - فائزه بدرام

برگزیدگان بخش ادبی/ رشته نمایشنامه نویسی

گروه کارمندان: رتبه اول، دانشگاه علوم پزشکی سبزوار - ابوالفضل عصارزاده

گروه دانشجویان: رتبه اول، دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه -سیدمجید میرحسینی

 گروه دانشجویان: رتبه دوم، دانشگاه علوم پزشکی کاشان -علی جلیلی تفتی

گروه دانشجویان: رتبه سوم دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی -پریسا عباسی

برگزیدگان بخش هنری/رشته معرق و منبت

گروه کارمندان: رتبه سوم دانشگاه علوم پزشکی گناباد_احسان سبزه مقدم

گروه کارمندان: رتبه سوم مشترک دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان_مهناز حاج باقری

گروه کارمندان: رتبه دوم دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه_لطیف محمدی

گروه کارمندان: رتبه اول دانشگاه علوم پزشکی تبریز_پروانه کاویانی

گروه دانشجویان: رتبه سوم دانشگاه علوم پزشکی قم –فرشته طیبی خرم

گروه دانشجویان:رتبه دوم دانشگاه علوم پزشکی اردبیل –محمد فرهانی

گروه دانشجویان: رتبه اول دانشگاه علوم پزشکی اراک- مهدی احمدی داغستانی

برگزیدگان بخش هنری/ رشته تذهیب

گروه کارمندان: رتبه سوم دانشگاه علوم پزشکی گیلان- مسعود عیسی زاده

گروه کارمندان: رتبه دوم دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله- محسن تامور

گروه کارمندان: رتبه اول دانشگاه علوم پزشکی اهواز- ندا محمد نژاد

گروه دانشجویان: رتبه سوم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند- مریم نور محمدی

گروه دانشجویان: رتبه دوم دانشگاه علوم پزشکی همدان – ندا مهدوی

گروه دانشجویان: رتبه اول دانشگاه علوم پزشکی گیلان- میلاد خانزاده

برگزیدگان بخش هنری/ رشته طراحی پوستر

گروه کارمندان: رتبه سوم دانشگاه علوم پزشکی ارومیه- سعید ساجدی

گروه کارمندان: رتبه دوم دانشگاه علوم پزشکی اهواز- مصطفی عزیز پور

گروه کارمندان: رتبه اول ستاد وزارت بهداشت- روح الله هاشمی

گروه دانشجویان: شایسته تقدیر دانشگاه علوم پزشکی کاشان- محمد جواد معین آبادی

گروه دانشجویان: شایسته تقدیر دانشگاه علوم پزشکی آبادان- ذوالفغار سباتی

گروه دانشجویان: شایسته تقدیر دانشگاه علوم پزشکی تبریز بهنام امینی

برگزیدگان بخش هنری/رشته خوشنویسی

گروه اساتید: رتبه دوم دانشگاه علوم پزشکی سمنان –عباس پاکدل

گروه اساتید: دتبه اول دانشگاه علوم پزشکی دزفول-ایمان سعادت نیا

برگزیدگان بخش هنری/رشته نستعلیق

گروه کارمندان: رتبه سوم دانشگاه علوم پزشکی شیراز-رضا اعظمی

گروه کارمندان: رتبه دوم دانشگاه علوم پزشکی یاسوج-سید نجف مسعودی

گروه کارمندان : رتبه اول دانشگاه علوم پزشکی اردبیل_ارزو مومنی

گروه دانشجویان: رتبه سوم دانشگاه علوم پزشکی مشهد_زهرا ثاقب

گروه دانشجویان: رتبه دوم دانشگاه علوم

پزشکی شیراز: صادق مسعودی

برگزیدگان بخش هنری/رشته نسخ

گروه کارمندان:شایسته تقدیر دانشگاه علوم پزشکی مشهد_مجید بانام

روه کارمندان: شایسته تقدیر دانشگاه علوم پزشکی اهواز_محمد جعفری زاده

برگزیدگان بخش هنری/رشته نقاشی

گروه اساتید: شایسته تقدیر دانشگاه علوم پزشکی شیراز_ندا جمالی مقدم

گروه کارمندان: رتبه سوم دانشگاه علوم پزشکی اراک_سمیه نجفی

گروه کارمندان: رتبه دوم دانشگا علوم پزشکی شیراز_نازنین روحی

گروه کارمندان: رتبه اول مشترک دانشگاه علوم پزشکی شیراز_مژده باقری

گروه کارمندان: رتبه اول مشترک دانشگاه علوم پزشکی شاهد_علی عبدالحسینی

گروه دانشجویان : رتبه سوم دانشگاه علوم پزشکی سبزوار_سحر کرابی

گروه دانشجویان: رتبه دوم دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان_ندا شکاری

برگزیدان بخش هنری/رشته نقاشی خط

گروه کارمندان: رتبه ی سوم دانشگاه علوم پزشکی شیراز_محمد فرازی

گروه کارمندان: رتبه دوم دانشگاه علوم پزشکی شیراز_ابوذر البرزی

گروه کارمندان: رتبه اول دانشگاه علوم پزشکی مازندران_حسین ابراهیم نژاد

گروه دانشجویان: رتبه دوم دانشگاه علوم پزشکی گلستان_محمد تقی مشکوری

گروه دانشجویان: رتبه اول دانشگاه علوم پزشکی ایران_زهرا یوسفی

برگزیدگان بخش هنری/رشته عکاسی

گروه اساتید:رتبه سوم دانشگاه علومپزشکی شیراز_حسین صناعی زاده

گروه اساتید:رتبه دوم دانشگاه علوم پزشکی شیراز_نسرین علوی نیا

گروه اساتید:رتبه اول دانشگاه علوم پزشکی فسا_سارا عبدالهی

گروه کارمندان:رتبه سوم دانشگاه علوم پزشکی سمنان_الهه ربیعی

گروه کارمندان:رتبه دوم دانشگاه علوم پزشکی گلستان_عبدالسعید کوهساری

گروه کارمندان:رتبه اول دانشگاه علوم پزشکی گلستان_یحیی کریم آبادی

گروه دانشجویان:رتبه سوم دانشگاه علوم پزشکی بجنورد_محمد امین طبسی

گروه دانشجویان:رتبه دوم دانشگاه علوم پزشکی شیراز_ریاض منتظر

گروه دانشجویان:رتبه اول دانشگاه علوم پزشکی گلستان_سیده معصومه موسوی

برگزیدگان بخش هنری/رشته فیلم کوتاه

گروه کارمندان: شایسته تقدیر دانشگاه علوم پزشکی بوشهر_هادی مبارکی

گروه دانشجویان: شایسته تقدیر دانشگاه علوم پزشکی شیراز_محمد سهرابی

برگزیدگان بخش هنری/رشته تئاتر صحنه

گروه دانشجویان:رتبه سوم دانشگاه علوم پزشکی ایلام_حدیث یوسفیان

گروه دانشجویان:رتبه دوم دانشگاه علوم پزشکی آبادان_نادر آقایی

گروه دانشجویان: رتبه اول دانشگاه علوم پزشکی دزفول_فاطمه پور طالب

برگزیدگان بخش فناوری/رشته تولید اپلیکیشن و ربات

گروه اساتتید: رتبه سوم دانشگاه علوم پزشکی فسا_نجمه نامدار

گروه اساتید: رتبه دوم دانشگاه عوم پزشکی یزد_تهمینه فرج خدا

در این بخش اثری حائز رتبه اول نشد.

گروه کارمندان: رتبه سوم دانشگاه علوم پزشکی کاشان_عباس عابدی

گروه کارمندان: رتبه دوم دانشگاه علوم پزشکی یزد_محمد مهدی امین الرعایا

گروه کارمندان: رتبه اول دانشگاه علوم پزشکی اردبیل_مهدی فیضی زاده

بخش فن آوری/رشته کانال های مجازی قرآنی:

گروه دانشجویان: رتبه سوم دانشگاه علوم پزشکی ارومیه_محمدرضا فتوحی

در این بخش اثری حائز رتبه دوم نشد.

گروه دانشجویان: رتبه اول دانشگاه علوم پزشکی شهر کرد_ علی ریحانیان

 بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت 18 تا 21 مهرماه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، در مجتمع فرهنگی آموزشی زیباکنار برگزار می شود.