نشست مسئولین و دوره آموزشی کارشناسان تربیت بدنی زندان های سراسر کشور به میزبانی استان گیلان به مدت سه روز به میزبانی زندان انزلی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، نشست مسئولین و دوره آموزشی کارشناسان تربیت بدنی زندان های سراسر کشور به میزبانی استان گیلان به مدت سه روز به میزبانی زندان انزلی در حال برگزاری است.

 مدیر کل زندانهای استان گیلان در افتتاحیه این دوره آموزشی و نشست  با تاکید بر حوزه سلامت، اصلاح و تربیت به عنوان محور اساسی فعالیت های زندانبانی گفت: یکی از مصادیق فعالیت های سلامت و اصلاح و تربیت، اجرای برنامه ها و مسابقات ورزشی است.

سید حمید حسینی، با بیان اینکه زندانیان  با آسیب های متعددی وارد زندان می شوند، افزود: آسیب ها اعم از جسمانی، روانی، اجتماعی، معنوی، خانوادگی و…، است و هدف اصلی ارائه برنامه ها و خدمات زندانبانی  در گام اول شناسایی آسیب ها و مشکلات فردی، اجتماعی و خانوادگی زندانیان و در گام دوم اجرای برنامه توانبخشی برای درمان این آسیب هاست.

وی با اشاره به اجرای فعالیت های ورزشی در قالب ورزش های صبحگاهی، برنامه ها و مسابقات ورزشی گفت: با توجه به شرایط زندان نیاز به فعالیت های ورزشی برای زندانیان بیشتر است و امکان تحرک و فعالیت در زندان به مراتب کمتر از جامعه بیرونی می باشد

به گفته این مسئول، یکی از برنامه های مفید برای تقویت بعد جسمانی و بعد روانی و پر کردن اوقات فراغت زندانیان همین فعالیت های ورزشی است.

حسینی اخلاق در ورزش را بسیار مهم دانست و گفت: اخلاق پهلوانی در طول زمان ماندگار می شود نه قهرمانی، و ماندگار شدن تختی و پوریای ولی هم بدلیل همین اخلاقیات و روحیه پهلوانیشان بوده است.

شایان ذکر است این دوره آموزشی و نشست  به مدت سه روز از   7الی 9 مرداد به طول می انجامید.