یک بچه گراز که در یکی از مناطق رودبار به داخل یک چاه سقوط کرده بود با تلاش محیط بانان شهرستان رودبار ، صحیح و سالم از چاه به بیرون کشیده و رها سازی شد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، رامین حسین زاده رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودبار با اعلام این خبر گفت: دیروز یک دلسوز حیات وحش، با این اداره تماس گرفت و گرفتار شدن یک بچه گراز را در داخل یک چاه در اطراف روستای شیرکوه گزارش نمود که بلافاصله همکاران یگان حفاظت اداره عازم منطقه فوق شدند.

حسین زاده گف: بعد از تلاش محیط بانان و همکاری خوب اهالی روستای شیرکوه، موفق شدیم به وسیله طناب و ابزار زنده گیری، این بچه گراز را از چاه به بیرون بکشیم.

وی ادامه داد: علیرغم اینکه چاه فوق خشک بود، اما به بچه گراز آسیب خاصی نرسیده بود و به محض بیرون کشیدن از چاه ، به خوبی رها سازی شد.

حسین زاده از همه اهالی روستا و ... درخواست کرد که نسبت به ایمن نمودن چاهها و سرپوشیده نمودن آن اقدام نمایند زیرا این امر علاوه بر خطراتی که برای حیات وحش منطقه به دنبال دارد ممکن است اتفاقات ناگوارتری از قبیل سقوط کودکان و ... را در پی داشته باشد.

او همچینین ضمن تقدیر از همه دلسوزان محیط زیست و حیات وحش درخواست کرد که در صورت مشاهده موارد مشابه در شهرستان رودبار، موارد را به اداره محیط زیست این شهرستان اطلاع دهند.