مدیرکل بهزیستی گیلان از اجرای برنامه پیشگیری از اعتیاد بر پایه سیاست اجتماع‌محور در ۱۲۵ محله استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، محمدرضا پارسی امروز در جمع خبرنگاران به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر اظهار کرد: سازمان بهزیستی از معدود دستگاه‌هایی است که در بخش کاهش تقاضا و درمان اعتیاد فعالیت می‌کند.

وی بر پیشگیری از گرایش اعتیاد نسل جوان به مصرف مواد مخدر تأکید کرد و افزود: به موضوع پیشگیری از اعتیاد توجه کمتری شده است.

مدیرکل بهزیستی گیلان با اشاره به اینکه امروز دولت پذیرفته پیشگیری مقدم بر درمان است، بیان کرد: مبارزه با عرضه مواد مخدر باید به موازات پیشگیری از اعتیاد باشد.

پارسی، آگاه‌سازی در مورد ضررهای مواد مخدر را به تنهایی کافی ندانست و تصریح کرد: توانمندسازی در زمینه مذکور مهم است و باید مهارت‌هایی را از دوران کودکی ایجاد کنیم تا بچه‌ها در مقابله با استرس مقاوم‌تر باشند و برای این منظور روی کودکان در مهدهای کودک کار می‌کنیم.

وی از برگزاری نمایشگاه پیشگیری از مواد مخدر در هفته بهزیستی امسال خبر داد و گفت: نمایشگاه مذکور به صورت دائمی مقابل بیمارستان پورسینای رشت افتتاح می‌شود.

مدیرکل بهزیستی گیلان، آگاه‌سازی به صورت فیلم و آموزش چهره به چهره کتاب‌ها و در سایت‌ها را از جمله فعالیت‌های نمایشگاه پیشگیری از مواد مخدر در استان عنوان کرد.

پارسی با بیان اینکه ۷۶ مرکز سرپایی درمان بازتوانی اعتیاد در گیلان داریم، خاطرنشان کرد: مراکز درمان بهزیستی برای معتادان میان مدت و طولانی مدت است

وی، ۴۹ مرکز را میان‌مدت و یک مرکز را طولانی‌مدت برای درمان معتادان ذکر کرد و یادآور شد: امسال تعداد مراجعه‌کنندگان به مراکز درمان اعتیاد بهزیستی نسبت به سه ماهه سال گذشته ۲۵ درصد افزایش داشته است.

این مسوول، از اجرای برنامه پیشگیری از اعتیاد بر پایه سیاست اجتماع‌محور در ۱۲۵ محله استان خبر داد و اظهار کرد: کاهش تقاضا و پیشگیری از عوارض مصرف مواد مخدر از برنامه‌های سازمان بهزیستی گیلان است.