اجرای طرح تبلیغی چهره به چهره و اعزام روحانیون به روستاها از جمله طرح های تبلیغی در احیای زکات و جمع آوری آن است.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، نجفعلی انتظاریدر مراسم تجلیل از عاملین زکات گیلان که در تالار گویای رشت برگزار شد با تاکید بر اینکه ترویج زکات نوعی امر به معروف و نهی از منکر است، گفت: یکی از فرازهای بیانات مقام معظم رهبری این است که در پرتو نظام اسلامی می توانیم بر دنیا فائق شویم.

وی با بیان اینکه پرداخت زکات یکی از فریضه های الهی و بسیار مهم است که در گذشته فراموش شده بود، اظهار کرد: اجرای آن در سال ۹۰ قانون مند شد و برای اولین بار در این سال قانون پرداخت زکات به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید.

مدیرکل امور اجرایی زکات کشور با اشاره به اینکه جمع آوری و توزیع زکات به صورت شورایی انجام می شود، تصریح کرد: دبیرخانه ستاد زکات را هوشمندانه در کمیته امداد قرار دادند تا بنا به شرح وظایفش مسئولیت جمع آوری و توزیع زکات را بر عهده داشته باشد.

وی افزود: با تاکید در دین اسلام، هر کجا که نماز آمده است شرط قبولی آن پرداخت زکات عنوان شده است و در استان گیلان علی رغم اینکه زکات واجب ندارند اما با توجه و عنایت نماینده ولی فقیه در استان و مردم متدین آن چند سالی است که زکات مستحبی رقم بسیار خوبی را به خود اختصاص داده است.

انتظاری خطاب به جامعه خبرنگاران نیز اظهار کرد: زکات علم شما همین ترویج فرهنگ اسلامی است که هر کس با قلم خود در تولید یک خبر و یا یک گزارش و.. می تواند به نوعی اشاعه کننده آن باشد و به این وسیله در برآوردن نیازهای محرومین ایفای نقش کند.

مدیرکل امور اجرایی زکات کشوراضافه کرد: انتظار ما از شما در مناطق مختلف به عنوان اصحاب رسانه این است که چون محرم راز مردم هستید با اطلاع رسانی خوب مسئولین را در ارائه خدمات بهتر به نیازمندان یاری کنید.

وی در پایان با بیان اینکه ترویج زکات یعنی امر به معروف و نهی از منکر و شرط قبولی نماز و روزه نیز پرداخت زکات فطریه است تاکید کرد: اجرای طرح تبلیغی چهره به چهره و اعزام روحانیون به روستاها از جمله طرح های تبلیغی در احیای زکات و جمع آوری آن است و اگر به این فریضه الهی به درستی عمل شود هیچ فقیری در جامعه وجود نخواهد داشت و بسیاری از مشکلات جامعه مرتفع می شود.