مدیرعامل ستاد دیه گیلان از کمک ۵۰ میلیون تومانی نوبخت، سخنگوی دولت به جشن گلریزان رشت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، حمید کامران‌زاده شب گذشته در مراسم جشن گلریزان رشت در سالن همایش بیمارستان حضرت قائم(عج) این شهر عملکرد ستاد دیه گیلان از گلریزان سال گذشته تاکنون را برشمرد.

وی با بیان اینکه از ماه رمضان سال گذشته تاکنون ۶۲۹ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد گیلانی از زندان آزاد شدند، افزود: آزادی این زندانیان توسط کمک‌های مردمی و دولت صورت گرفت.

مدیر عامل ستاد دیه گیلان محکومیت زندانیان مذکور را حدود ۳۶ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: شاکیان ۱۴ میلیارد تومان را گذشت کردند و رضایت دادند.

وی با اشاره به اینکه در جشن گلریزان سال گذشته ۲۲۰ نفر در رشت و دیگر شهرستان‌های استان آزاد شدند، تصریح کرد: مردم برای آزادی این تعداد زندانی ۴۲۰ میلیون تومان پول دادند.

کامران‌زاده تعداد زندانیان آزاد شده در هفت سال اخیر را ۶ هزار و ۹۷۸ نفر در گیلان ذکر کرد و گفت: گیلان در بحثآزادی زندانیان غیرعمد دومین استان کشور است.

وی به کمک‌های امشب در جشن گلریزان رشت اشاره کرد و یادآور شد: آیت‌الله زین‌العابدین قربانی برای آزادی زندانیان غیرعمد یک‌میلیون تومان به جشن گلریزان رشت کمک کرد.

این مسوول تصریح کرد: محمدعلی نجفی مبلغ ۳۰ میلیون و محمدباقر نوبخت ۵۰ میلیون تومان برای آزادی زندانیان غیرعمد در جشن امشب کمک کردند.

به گفته وی، رئیس کل دادگستری گیلان یک‌میلیون تومان، کریم‌زاده حق رئیس بیمارستان قائم(عج) ۱۰ میلیون تومان، هادی تیزهوش‌تابان رئیس اتاق بازرگانی این استان ۱۰ میلیون تومان و… برای آزادی زندانیان غیرعمد در جشن گلریزان رشت کمک کردند.

کامران‌زاده متذکر شد: تمام پول‌های جمع‌آوری شده در جشن گلریزان از فردا برای آزادی زندانیان دیه و مالی هزینه می‌شود.