نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی گفت:افرادی که در بدنه دولت نفوذ دارند مانع حل معضلات تولید ابریشم در گیلان هستند.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، مهرداد بائوج لاهوتی، پیش از ظهر امروز در جلسه شورای اداری، که با حضور علی لاریجانی در سالن الغدیر استانداری رشت برگزار شد، نداشتن متولی برای سواحل گیلان را از جمله مشکلات گیلان دانست گفت: سواحل گیلان در حال حاضر توسط استاندار و معاون سیاسی امنیتی وی اداره میشود.

وی با اشاره ضرورت توجه به توسعه صنعت تولید ابریشم در گیلان ابراز کرد: متاسفانه افرادی که منافع خود را دنبال میکنند و در دولت نفوذ دارند مانع حل معضل تولید ابریشم در گیلان هستند.

غلامعلی جعفرزاده نیز در این جلسه با بیان اینکه در انجام تعهدات پروزه های ریلی در استان عقب هستیم خواستار حمایت بانکها از فرهنگ کارآفرینی شد.

حجت الاسلام افتخاری نماینده مردم فومن در مجلس شورای اسلامی نیز نداشتن فکر اقتصادی را حلقه مفقوده اشتغال در گیلان عنوان کرد.

اسدالله عباسی رییس مجمع نمایندگان نیز تلاش برای خودکفایی کشاورزان را از دغدغه های نمایندگان این استان خواند و گفت: حل معضلات راه های داخلی، پیگیری سایت نفتی خزر، پیگیری مصوبات احداث بندر در لنگرودو....از دیگر خواسته های مردم گیلان و نمایندگان آنان است.

ذبیح الله نیکفر نماینده مردم لاهیجان نیز در این جلسه خواستار پیگیری جدی در حل مشکلات چایکاران شد.

این نماینده همچنین خواستار احداث راه آهن گیلان به مازندران شد.

محمدحسین قربانی نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس نیز در این جلسه با بیان اینکه سرسبزی گیلان رشد پایین اقتصادی در آن را پوشانده است، خواستار مدیریت آبهای مرزی برای کشاورزان و زیر ساخت های لازم برای توسعه و رشد اقتصادی در گیلان شد

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج