رییس مجلس شورای اسلامی گفت: همه کشورها کار در حوزه دریای خزر را شروع کرده اند و ایران نیز باید برای بهره برداری در این حوزه ورود کند.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، علی لاریجانی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای اداری استان گیلان با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان انصاری و نورانی و شهدای کارمند و ترور گیلان، مسایل مطرح شده از سوی نمایندگان را نشان دهنده تسلط و پیگیری آنها از نسبت به وضعیت استان عنوان کرد.

وی با اشاره نعمت های خدادادی گیلان و نیز تلاش مسؤولان در این استان،افزود نگاه من به آینده امیدوارانه است و اگر نقایصی وجود دارد حل میشود.

رییس مجلس شورای اسلامی به پشتیبانی غرب از عملیات های تروریستی در ایران اشاره کرد و گفت:این عملیاتها برای لنگ کردن ایران انجام میشود اما در واقع خود آنان را در مخاطره میاندازد زیرا ایران قادر به ارائه مسایل راهبردی است.

وی با بیان اینکه مساله سازی های اخیر سنای آمریکا در راستای تصویب تحریمهای جدید علیه ایران نشان دامپینگ اندازی های جدید عرب است ادامه داد

این رفتارهای برای غرب هزینه خواهد داشت که باید متوجه آن باشند.

لاریجانی بهره گیری از تدابیر و روشنگریهای مقام معظم رهبری را برای ابوذر از گردنه های سخت مدیریتی کشور بسیار تاثیرگذار دانست و گفت:ظرفیت ایران برای اصلاح پذیری بسیار بالاست و باید با امیدواری کار انجام داد.

این مسئول با اشاره به دغدغه های نمایندگان گیلان به ویژه پیگیری سایت نفتی خزر اذعان کرد: کشورهای همسایه خزر سرمایه گذاری در حوزه این دریا را شروع کرده اند و ایران نیز باید بر ای بهره برداری در این حوزه ورود و سرمایه گذاری کند.

رییس مجلس شورای اسلامی در مورد تغییر محدوده منطقه ازاد انزلی خاطر نشان کرد این امر باید توسط دولت مطرح و در مجلس پیگیری شود.

وی تاسیس کارخانجات پتروشیمی در گیلان را موجب افزایش سطح درآمدی و اشتغالزایی بیان کرد و گفت در گیلان ظرفیتهای لازم برای احداث کارخانجات پتروشیمی با همکاری بهش خصوصی وجود دارد .

لاریجانی در خصوص مدیریت پسمانده زباله در گیلان اظهار کرد: در این حوزه مسئولان داستانی نباید منتظر اجرای پروژه ملی باشند و و اقدامات فرهنگ عمومی و سرمایه گذاری را در استان خود شروع کنند.

به گزارش موج، در این جلسه پیگیری مطالبات و مصوبات پروزه هایی مانند، چای، برنج، ابریشم، آزاد راه، راه آهن، تالاب، اشتغالزایی، بندر،پسماند....از سوی نمایندگان 13شهرستان گیلان مطرح شد.

در این جلسه خانواده های معظم شهدای کارمند و ترور گیلان نیز حضور داشتند.

طبق روال سفرهای استانی تلفن همراه خبرنگاران در بدو ورود به جلسه از آنها گرفته شد، د ر حالیکه سایر مهمانان با تلفن همراه وارد شدند.

سفر رییس مجلس به گیلان یک روزه است.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج