جمعی از خبرنگاران با همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از صنایع فعال در شرق این استان بازدید کردند.

به گزارش خبرگزاری موج از آستانه‌اشرفیه، جمعی از خبرنگاران با همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از صنایع فعال در شرق این استان بازدید کردند.

مدیر عامل شرکت سازه‌های فولادی گیلان‌شرق در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: این کارخانه در ۲۵ هزار مترمربع زمین بنا شده و هفت هزار مترمربع زیر بنا دارد که چهار هزار مترمربع در دست احداثاست.

علی‌اصغر آذرمی با بیان اینکه اکنون ۵۰ نفر به طور مستقیم در شرکت مذکور شاغل هستند، تصریح کرد: با احداثکارخانه جدید این تعداد به ۱۰۰ نفر افزایش می‌یابد.

وی از ساخت دومین و بزرگ‌ترین پل کابلی کشور توسط شرکت سازه‌های فولادی گیلان‌شرق روی رودخانه سپیدرود خبر داد و گفت: این پل کابلی در ورودی آستانه‌اشرفیه در حال ساخت است.

مدیر عامل شرکت سازه‌های فولادی گیلان شرق ادامه داد: این پل با مصرف ۸۵۰ تن آهن با پایلن به ارتفاع ۴۰ متر و طول ۱۶۰ متر ساخته می‌شود.

وی با بیان اینکه قرار است پل مذکور در کنار پل قدیم روی رودخانه سپیدرود نصب شود، اظهار کرد: اسکلت ساختمان در حال ساخت بیمارستان دارالشفا در کربلای معلی نیز توسط این شرکت صورت گرفته است.

آذرمی با اشاره به اینکه شرکت مذکور قادر به ساخت اسکلت‌ها و پل‌های بزرگ‌تر است، خاطرنشان کرد: قرار بود پروژه پل مورد نظر در مدت یک سال تمام شود اما به دلیل مشکلات مالی طرف سفارش‌‌دهنده به تأخیر افتاده است.

به گزارش موج، سفارش ساخت پل کابلی روی رودخانه سپیدرود از طرف اداره کل راه و شهرسازی گیلان صورت گرفته است.

*ساخت فر تونلی پخت کیک و کلوچه به سفارش پاکستان در گیلان

فرهاد جمال امیدی مدیر عامل کارخانجات ماشین سازی امیدی نیز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: صنایع ماشین سازی امیدی از سال ۱۹۸۸ میلادی ساخت ماشین آلات مواد غذایی را شروع و در این زمینه فعالیت گسترده ای را در کشور پایه ریزی کرده است.

وی با بیان اینکه این شرکت در زمینی به مساحت ۱۴۰۰۰ متر مربع و فضای تولید ۱۰۰۰۰ متر مربع یکی از واحدهای مهم صنعتی کشور به حساب می آید افزود: در اختیار داشتن پرسنل کار آزموده مجرب و به کارگیری تکنولوژی روز در طراحی و ساخت ماشین آلات نشان از فعالیت روز افزون این شرکت دارد.

جمال امیدی به اشاره حضور این شرکت در نمایشگاه های مختلف بین المللی در کشورهای دیگر خاطر نشان کرد: برای جذب مشتریان خارجی این شرکت ذر بیشتر نمایشگاههای خارجی شرکت کرده و به دلیل کیفیت و قیمت مرغوب دستگاه ها از کشورهای مختلف سفارش قبول می کند.

وی به ساخت خط تولید دستگاه فر تونلی برای پخت نان، کیک و کلوچه به سفارش کشور پاکستان در لاهیجان اشاره کردو گفت: ۸۰ درصد ساخت این دستگاه تمام شده و دستگاه به زودی به کشور سفارش دهنده تحویل داده می شود.

مدیر عامل این شرکت افزود: این شرکت تاکنون در بخش داخلی برای بیش از ۸۰۰ واحد تولیدی و در بخش خارجی و صادرات برای بیش از ۸۰ واحد تولیدی در بیشتر از ۳۰ کشور خطوط تولید نصب و راه اندازی نموده است.

به گزارش موج، استرالیا، ایالات متحده آمریکا، انگلستان، کانادا، سوئد، روسیه، ترکی، صربستان، امارات متحده عربی، هند، پاکستان، سوریه، عربستان سعودی، مصر، الجزایر، عراق، افغانستان، آذربایجان، داغستان، تاجیکستان، ازبکستان، قزاقستان، قرقیزستان، مالزی، سودان، سنگال، اندونزی، گرجستان، ترکمنستان، موزامبیک، اتیوپی، اردن و ساحل عاج، لبنان و…از جمله کشورهای طرف قرار داد با این کارخانه است.

گفتنی است خط کامل تولید کلوچه، معمول، شیرینی های مغزدار و بیسکویت مغزدار به صورت اتوماتیک و نیمه اتوماتیک

انواع ماشین آلات تولید نان، نان های مغزدار و نان های و.. از جمله تولیدات این کشور است.

*راه اندازی خط تولید آب معدنی در شرکت تولیدی نوشینه

انوش شعبانی عضوهیات مدیره گروه صنعتی نوشینه ساغر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: گروه صنعتی نوشینه در زمینی به مساحت ۲۰۰۰۰مترمربع با زیربنای ۱۰۰۰۰متر در کیلومتر ۳جاده لنگرود به لاهیجان واقع شده است.

وی افزود: این شرکت از ابتدای تاسیس با نام نوشینه چای فعالیت داشته و سپس با تکمیل خطوط تولید و توزیع نام خود را به گروه صنعتی نوشینه ساغر تغییر داده است.

شعبانی خاطر نشان کرد: طی سال های اخیر با حضور و فعالیت مستمر این شرکت توانسته ایم بخش عمده ای از نیازهای بازارهای داخلی را فراهم کنیم.

وی تصریح کرد: در این سال ها با درک تغییرات اساسی و مدنظر قراردادن اهداف آرمانی در کنار بهره گیری از ماشین آلات پیشرفته و با مشارکت نیروی انسانی متخصص و کارآزموده به جلب رضایت مشتریان از طریق تولید و توزیع محصولات باکیفیت بهتر و قیمت مناسب تر پرداخته است.

عضوهیات مدیره گروه صنعتی نوشینه ساغر ادامه داد: این شرکت با ایجاد تنوع در محصولات تولیدی و توزیعی و با توسعه بازار به منظور افزایش کمی و کیفی فروش اکنون توانسته با اخذ انواع پروانه های ساخت و استانداردهای بین المللی و ملی در تولید محصولات بهداشتی و غذایی و توزیع مواد غذایی بخش عمده ای از نیازهای مصرف کنندگان داخلی را فراهم کند.

شعبانی با اشاره به تولید و بسنه بندی پای ارگانیک در این شرکت از راه اندازی خط تولید آب معدنی خبر داد.